Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wijst clubs op scherp naleven van coronaprotocollen

KNVB wijst clubs op scherp naleven van coronaprotocollen

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft alle clubs in het betaald voetbal op het hart gedrukt de coronaprotocollen nauwgezet na te leven, om te voorkomen dat de voortgang van de competities onder druk komt te staan. Dat is gebeurd in een digitale call na de coronagevallen bij RKC Waalwijk, FC Den Bosch en NAC Breda, waardoor wedstrijden moesten worden afgelast. De bond heeft de clubs ook gewaarschuwd dat bij nalatigheid de tuchtcommissie wordt ingeschakeld.

"We kunnen niet onbeperkt wedstrijden blijven verplaatsen, anders komt niet alleen de competitie onder grote druk maar valt ook het draagvlak weg", zegt een woordvoerder. "Het betaald voetbal is de enige tak van sport die door mag gaan, juist omdat we het zo goed geregeld hebben in onze coronaprotocollen. Dan moeten de clubs zich daaraan houden en voorkomen dat er mensen onnodig in quarantaine moeten."

Inmiddels zijn al vijf wedstrijden vanwege spelerstekorten door coronagevallen afgelast of verplaatst: RKC Waalwijk - PEC Zwolle, FC Den Bosch - Almere City, De Graafschap - NAC Breda, NAC Breda - Cambuur en Helmond Sport - De Graafschap.

Basisregels

Besmettingen zullen ook in het betaald voetbal blijven voorkomen, denkt de woordvoerder. "Daarom is het zo belangrijk de basisregels in acht te nemen en die zijn bij alle clubs bekend. Dus na de training moeten spelers bijvoorbeeld niet bij elkaar in de auto stappen. Want als uit bron- en contactonderzoek blijkt dat anderen te dicht in de buurt waren van een positief geteste speler, dan moeten die spelers ook in quarantaine en wordt de hele club geraakt."

Als door een tekort aan spelers wedstrijden uitvallen, kan de aanklager betaald voetbal in actie komen. Die zal onderzoeken of de club nalatig is geweest bij het naleven van de protocollen en mogelijk leidt dat tot een straf. "De aanklager is de stok achter de deur", aldus de zegsman.

Meer uit Voetbal

Sterspeler Mbappé van Real Madrid ontslagen uit ziekenhuis

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is ontslagen uit het ziekenhuis en teruggekeerd in het trainingskamp van Real Madrid. Dat meldt de Spaanse voetbalclub. De Franse aanvaller was opgenomen met acute buikgriep.

2 uur geleden
Messi leidt Inter Miami naar zege op Porto op WK clubs

ATLANTA (ANP) - Inter Miami heeft met 2-1 gewonnen van Porto in de groepsfase van het WK voetbal voor clubs. Sterspeler Lionel Messi leidde zijn ploeg in Atlanta naar de zege. Hij maakte zelf in de 54e minuut de 2-1 uit een vrije trap.

2 uur geleden
Manchester City zwaar beboet voor te laat aan aftrap komen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft van de Premier League een boete van ruim 1 miljoen euro gekregen voor het herhaaldelijk te laat verschijnen aan de aftrap of hervatting in een competitiewedstrijd. Dat gebeurde vorig seizoen negen keer, meldde de hoogste Engelse voetbaldivisie.

5 uur geleden
Clubs mogen straks ook alleen professioneel vrouwenvoetbal spelen

ZEIST (ANP) - Clubs kunnen in de toekomst ook alleen deelnemen aan het professionele vrouwenvoetbal. De algemene vergadering betaald voetbal heeft ingestemd met gewijzigde reglementen die dat mogelijk moeten maken.

6 uur geleden
Miedema voelt zich fit genoeg om te spelen op het EK

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema heeft er alle vertrouwen in dat ze op het EK in Zwitserland volop van de partij kan zijn. "Ik heb alles mee kunnen doen met de groep. Ik ben gewoon fit. Ik sta er nu goed voor", zei Miedema donderdag bij Oranje in Zeist. "Het is een goed team. Het kan een heel speciaal toernooi worden."

7 uur geleden
Jonker wil afscheid van Oranje nemen met de Europese titel

ZEIST (ANP) - Andries Jonker gaat met Nederland naar het EK in Zwitserland om het toernooi te winnen. De bondscoach beseft dat het niet alleen voor hemzelf, maar voor een aantal speelsters uit de gouden generatie de laatste kans is om nog iets groots te winnen. "Je weet dat je voor het laatst aan een voorbereiding begint. Daar ben ik me van bewust. Maar verder heeft dat geen invloed op me", stelt Jonker aan het begin van de voorbereiding van Oranje. "We doen er alles voor om het zo goed mogelijk te doen."

7 uur geleden
Ajax oefent tegen Hibernian, Aarhus, PAOK, KV Mechelen en Celtic

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zo goed als rond. De club is alleen nog op zoek naar een tegenstander voor een oefenduel op 3 augustus in de Johan Cruijff ArenA. Ajax speelt een week later voor eigen publiek de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Eredivisie.

9 uur geleden