KNVB wijst Alkmaarse claim af, AZ blijft tweede in eindstand
ZEIST (ANP) - AZ heeft van de KNVB te horen gekregen dat er niets verandert aan de verdeling van de Europese tickets. De club uit Alkmaar blijft tweede in de competitie en zal uitkomen in de tweede voorronde van de Champions League. AZ heeft daarmee geen succes gehad in een poging om door de UEFA alsnog als kampioen te worden aangewezen.
Een woordvoerder van de KNVB bevestigde tegen het ANP dat het door de Europese voetbalbond UEFA op de hoogte is gesteld van de correspondentie tussen de advocaat van AZ en de UEFA. In die brief, waar zakenblad Quote de hand op wist te leggen, claimt AZ dat het de virtuele kampioen van de eredivisie is op basis van een beter onderling resultaat in de duels met Ajax.
"De UEFA heeft ons geattendeerd op die brief en AZ doorverwezen naar de KNVB. Wij hebben de club laten weten dat er niets verandert. De rangschikking en verdeling van de Europese tickets blijft zoals die eerder is vastgesteld", aldus de woordvoerder. Bij het besluit om de eredivisie voortijdig te beëindigen vanwege de coronacrisis is Ajax als nummer één aangewezen en AZ als nummer twee, ook al hadden beide ploegen evenveel punten. Ajax had wel een beter doelsaldo.
Onderling resultaat
AZ liet eind april, na het besluit om de competitie niet meer uit te spelen, meteen weten dat het niet akkoord was met de verdeling van de Europese tickets door de KNVB. De club zei toen zich te beraden. Het resulteerde in een schriftelijk verzoek aan de Europese bond om de uitslag van de competitie te veranderen. Uit de brief blijkt volgens Quote dat AZ het doelsaldo geen objectieve maatstaf vindt bij het bepalen van de eindstand en dat het onderlinge resultaat een betere afspiegeling is van de krachtsverhoudingen. AZ won het afgelopen seizoen twee keer van Ajax: 1-0 thuis en 2-0 uit.
De Alkmaarders hoopten dat de UEFA gehoor zou geven aan hun verzoek en AZ als 'virtuele kampioen' het beste startbewijs voor de Champions League zou geven. Dat is mogelijk zelfs een plek direct in de groepsfase. De UEFA legde het besluit hierover echter bij de nationale bond en die was onverbiddelijk: Ajax blijft de nummer één en krijgt het beste Europese ticket, AZ moet genoegen nemen met plek twee en stroomt in de tweede voorronde van de Champions League in.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.
23 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
11 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
12 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
13 uur geleden