KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
De bond geeft aan dat beide opties zorgvuldig zijn onderzocht. "Op basis van een nieuw te maken plan, juridische en ruimtelijke analyses en de huidige samenwerking met gemeente Zeist en provincie Utrecht is er tegelijkertijd voldoende perspectief om de focus volledig op Zeist te richten", meldt de bond, die haar waardering uitspreekt voor de goede samenwerking met de gemeente Almere.
Het hoofdkantoor van de KNVB staat sinds 1965 in Zeist. De huidige locatie is volgens de voetbalbond te klein om alle nationale en internationale ambities te realiseren. Daarom begon de KNVB de zoektocht naar een mogelijk nieuw onderkomen.
Belangrijke doorbraken
Volgens de voetbalbond zijn er in het overleg met de gemeente Zeist en provincie Utrecht belangrijke doorbraken geweest. Zo bleek het mogelijk om extra velden op eigen terrein te realiseren en meer te focussen op ontwikkeling binnen de bestaande functies.
"De keuze voor Zeist is het resultaat van een zorgvuldig en intensief proces, waarin beide scenario's serieus en grondig zijn onderzocht", zegt voorzitter Frank Paauw. "Door de stappen die we de afgelopen periode samen met gemeente Zeist en provincie Utrecht hebben gezet, zien wij voldoende perspectief en vertrouwen om nu focus aan te brengen en volledig verder te gaan met één spoor."
De KNVB meldt ook dat uit analyses is gebleken dat een volledig nieuwe campus in Almere op dit moment gepaard gaat met grote financiële, organisatorische en bestuurlijke risico's.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.
13 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft zijn eerste doelpunten gemaakt voor Inter Miami sinds zijn terugkeer van het WK. De 39-jarige Argentijn scoorde twee keer in de gewonnen eerste groepswedstrijd van de Leagues Cup tegen het Mexicaanse Atlético San Luis: 4-2. Messi werd topscorer aller tijden van het toernooi met veertien treffers.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
11 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino Marokko heeft aangeboden de WK-finale van 2030 te mogen organiseren in ruil voor steun. "Het is onwaar en misleidend te beweren dat de FIFA-voorzitter enige belofte over het organiseren van de finale van het WK van 2030 heeft gedaan. Dat besluit zal FIFA pas op een later moment nemen", aldus een voorlichter.
15 uur geleden