Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-werkgroep buigt zich over spelregels bij nieuwe crisis

KNVB-werkgroep buigt zich over spelregels bij nieuwe crisis

ZEIST (ANP) - De algemene vergadering betaald voetbal van de KNVB is akkoord gegaan met de vorming van een werkgroep die nieuwe regelgeving moet opstellen voor crisistijden. Door de uitbraak van het coronavirus en de daarmee samenhangende maatregelen van het kabinet moest de KNVB het seizoen vroegtijdig beëindigen.

Daarna besloot het bestuur betaald voetbal van de KNVB onder meer geen kampioen aan te wijzen en geen promotie en degradatie toe te passen. Op basis van de ranglijst werden de Europese tickets verdeeld. Dat crisisbeleid leidde tot veel kritiek en verdeeldheid in het Nederlandse profvoetbal.

"Stel dat het nog een keer gebeurt, zo'n pandemie, wat zijn dan de spelregels?", vroeg KNVB-directeur Eric Gudde zich af. "Nu moest het bestuur betaald voetbal beslissen, omdat er geen reglement is. Dat gaan we de komende maanden formuleren. Voor de start van de competities in het komende seizoen zal hierover besluitvorming moeten plaatsvinden. Hopelijk zal dat reglement nooit nodig zijn."

Licentiesysteem

Het licentiesysteem wordt tijdelijk aangepast, waarbij de nadruk ligt op het komende seizoen. Uiterlijk 1 oktober dienen alle clubs de jaarcijfers over het afgelopen seizoen en de prognose voor 2020-2021 te overleggen. De clubs krijgen komend seizoen in elk geval meer ruimte op de spelersshirts voor sponsoruitingen. Hierdoor kan er meer geld worden gegenereerd.

De begroting van de KNVB voor het komende seizoen is door de clubs goedgekeurd. In het afgelopen seizoen en het komende seizoen houdt de voetbalbond rekening met een verlies van 1 miljoen euro. "Dit tekort is acceptabel in de gegeven omstandigheden en wordt gedekt met de aanwezige reserves", aldus de KNVB.

BeNeLiga

Over het financiële vangnet voor de clubs die door de coronacrisis in de problemen zijn geraakt, hoopt de KNVB komende week duidelijkheid te krijgen van het kabinet. Het Nederlandse profvoetbal heeft maximaal 140 miljoen euro nodig als komend seizoen volledig achter gesloten deuren moet worden afgewerkt.

Tijdens de vergadering in Zeist werd ook nog gesproken over de stand van zaken ten aanzien van de BeNeLiga. Bij het initiatief van zes Nederlandse en vijf Belgische profclubs hebben de Belgische bond, de KNVB en de brancheorganisatie ECV zich aangesloten. Adviesbureau Deloitte onderzoekt de haalbaarheid van zo'n gecombineerde profcompetitie.

Meer uit Voetbal

AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

48 minuten geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

2 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

3 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

4 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

4 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

5 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

8 uur geleden