Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wacht WK-bidbook van Saudi-Arabië af

KNVB wacht WK-bidbook van Saudi-Arabië af

ZEIST (ANP) - De KNVB wil inhoudelijk nog niks zeggen over de toewijzing van het WK in 2034 aan Saudi-Arabië. De voetbalbond zegt naar aanleiding van een bericht van de NOS het bidbook af te wachten.

"Voor de toewijzing van het WK zijn in de procedure nog verschillende stappen nodig", aldus de KNVB. "Voor het mogen organiseren van een WK moet een land aan veel voorwaarden voldoen. We zijn dus benieuwd naar het bidbook van Saudi-Arabië."

Het land werd dinsdag de enige kandidaat voor het WK in 2034 nadat Australië zich had teruggetrokken. FIFA-voorzitter Gianni Infantino bevestigde later op de dag dat Saudi-Arabië als gastheer zal fungeren voor de wereldtitelstrijd. De keuze leidde tot boze reacties van diverse mensenrechtenorganisaties. Human Rights Watch noemde de toewijzing aan Saudi-Arabië "een schande". De organisatie doelt daarbij op schendingen van mensenrechten, het gebrek aan persvrijheid en discriminatie van lhbti'ers. Ook Amnesty International vindt dat het WK niet in Saudi-Arabië moet worden gehouden als "mensenrechtschendingen niet op een geloofwaardige manier worden aangepakt".

Vorig jaar mocht Qatar het WK organiseren. Deze toewijzing leidde ook tot veel kritiek vanwege de mensenrechtensituatie en de arbeidsomstandigheden van de arbeidsmigranten die hielpen bij de bouw van de stadions.

Meer uit Voetbal

16 Feyenoord-supporters aangehouden in Stuttgart na vernielingen

STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.

1 uur geleden
AZ buigt in Conference League voor Crystal Palace: 1-3

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.

8 uur geleden
VfB Stuttgart neemt in slotfase afstand van Feyenoord

STUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).

8 uur geleden
Voormalig Ajax-trainer Farioli: blij om coach van Porto te zijn

UTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.

9 uur geleden
FC Utrecht pakt tegen FC Porto met 10 man eerste punt in Europa

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.

10 uur geleden
Go Ahead Eagles kan tegen RB Salzburg niet opnieuw stunten

SALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .

10 uur geleden
Feyenoord begint met Borges en Larin tegen VfB Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.

10 uur geleden