KNVB vraagt politiek om meer velden voor voetbalclubs
ZEIST (ANP) - De KNVB signaleert een groeiend tekort aan ruimte voor de amateurclubs. De voetbalbond pleit er bij de landelijke politiek, op de dag van de behandeling van de sportbegroting in de Tweede Kamer, voor dat de invoering van een sportnorm op basis van het aantal inwoners per gemeente hoog op de politieke agenda komt te staan.
"In een klein land als Nederland, waar ruimte schaars is, is het van belang dat er voldoende sportruimte wordt gerealiseerd", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur-bestuurder KNVB. "Nieuwe woningen zijn weinig waard als ze niet in leefbare wijken worden geplaatst. Voetbalclubs zijn het ultieme middel voor binding met de wijk en binding tussen de inwoners. In de ruimtelijke puzzel die nu wordt gelegd, zien we dat de sport nog niet de ruimte krijgt die het verdient."
Met 1,2 miljoen voetballers bij de meer dan 2800 voetbalverenigingen die onder de vlag van de KNVB vallen, komen veel clubs in de knel om de sport goed te kunnen blijven faciliteren, stelt de voetbalbond. Op dit moment dreigt er al bij 226 verenigingen een tekort aan velden. Daarnaast zijn er door heel Nederland meerdere clubs die structureel moeite hebben om op wekelijkse basis de trainingen en wedstrijden van alle leden te kunnen huisvesten op het eigen complex.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
19 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden