Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB vraagt gemeentes om hulp bij controle coronatoegangsbewijs

KNVB vraagt gemeentes om hulp bij controle coronatoegangsbewijs

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB roept de gemeentes op om de amateurclubs te helpen bij het controleren van het coronatoegangsbewijs. De verenigingen moeten sinds afgelopen zaterdag iedereen controleren die op hun complex naar binnen wil, bijvoorbeeld naar de kleedkamers.

"We zien dat sommige verenigingen geholpen worden door gemeentes met beveiligers die het CTB handhaven", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Hiervoor is ook geld beschikbaar gemaakt vanuit het Rijk. Dus we doen de oproep aan gemeentes om dit ook zo snel mogelijk hiervoor in te zetten."

Amateurvoetballers die zich bij hun club in een kleedkamer willen omkleden of naar het toilet willen, moeten aan de deur via de CoronaCheck-app kunnen aantonen dat ze gevaccineerd zijn, het coronavirus recent hebben doorgemaakt of negatief zijn getest op het coronavirus. Dat geldt ook voor bezoek aan de kantine. Bij lang niet alle verenigingen vond afgelopen week die controle plaats. "Maar veel clubs doen al heel goed hun best en slagen er ook in om het te organiseren", aldus de KNVB. De overheid gaf ze enkele dagen de tijd om de controle op orde te krijgen.

Schaars

"Natuurlijk is het lastig voor verenigingen en vrijwilligers om dit te organiseren, daar hebben we begrip voor", aldus de KNVB. "Vrijwilligers zijn goud waard maar schaars, we kunnen niet even een blik nieuwe vrijwilligers opentrekken die voor alle bijna drieduizend verenigingen nodig zijn."

De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) deed eerder al een oproep voor hulp van gemeentes bij de controle aan de deur. "Ze hebben hier 45 miljoen euro voor gekregen", aldus voorzitter Ben van Olffen. "De gemeentes moeten hiermee wat doen om de clubs te helpen."

De BAV hield vorige maand, al voor de invoering van het coronatoegangsbewijs in sportkantines, een enquête onder de ongeveer 1600 aangesloten verenigingen. Daarin gaf ruim de helft van de respondenten aan niet te gaan controleren, vooral vanwege praktische en principiële bezwaren. De BAV heeft recent een nieuwe enquête opgezet om te peilen hoe de controle verloopt. De belangenorganisatie heeft nog geen resultaten.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

4 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

5 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

2 weken geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

2 weken geleden