KNVB vraagt clubs om één front te vormen
ZEIST (ANP) - De KNVB hoopt dat de clubs in het betaald voetbal na het overleg van dinsdag weer op één lijn zitten. De voetbalbond besprak de scenario's voor het uitspelen van de eredivisie en eerste divisie. De intentie is om de competities halverwege juni weer te hervatten.
"Het uitgangspunt was vandaag om solidariteit te zoeken in het voetbal, de wil om samen oplossingen te zoeken, de wens om één front in het voetbal te vormen", aldus de KNVB. "Immers, we zijn met elkaar verantwoordelijk voor clubs, spelers, scheidsrechters, trainers, voor gezinnen van medewerkers die bij onze clubs werken, voor onze supporters. Kortom hoe gaan we hier, net zoals in andere segmenten van de samenleving, proberen met zo min mogelijk schade voor het hele betaald voetbal uitkomen."
Meerdere clubs, waaronder Ajax, PSV en AZ, lieten vorige week weten dat zij het seizoen niet meer willen afmaken.
Haalbaarheid plan
Eind april moet duidelijk worden of de maatregelen versoepeld worden en of het plan van de KNVB haalbaar is. "Er staan nog veel zaken open, vanwege externe factoren, omstandigheden en voorwaarden vanuit overheid, de UEFA en de FIFA. Op die ontwikkelingen zal zo snel mogelijk geanticipeerd worden. Dat zullen we doen in samenspraak met de mensen en instanties met wie we vandaag in goed overleg waren. En ook dan zal de focus gericht zijn op het uitspelen van de competities. Al beseffen we terdege dat dat een lastige opgave wordt", aldus de KNVB.
Het ging dinsdag nog niet over de mogelijkheid het seizoen te beëindigen. "Scenario 3, stopzetten van de competities en de bijbehorende gevolgen daarvan, is nog niet uitgewerkt omdat de noodzakelijke feiten en omstandigheden niet bekend zijn."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
9 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
13 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
14 uur geleden