Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB voorzichtig positief na daling tijdelijk stilgelegde duels

KNVB voorzichtig positief na daling tijdelijk stilgelegde duels

ZEIST (ANP) - De KNVB is voorzichtig positief over de afname van het aantal tijdelijk stilgelegde duels in het betaalde voetbal. In de voorbije maanden is een duidelijke daling te zien, van september tot en met november een halvering per maand.

"We juichen niet te vroeg, maar de tijd dat fans iemand die een hoekschop of een ingooi neemt massaal bekogelen, lijkt wel voorbij", aldus Jan Bluyssen, manager competitiezaken. "We merken na de aanscherping van de regels meer corrigerend gedrag bij supporters."

Nadat voormalig Ajax-speler Davy Klaassen begin april in de halve finale van de KNVB-beker tegen Feyenoord een aansteker op zijn hoofd kreeg, scherpte de KNVB de regels aan en besloot de bond wedstrijden te onderbreken als er iets op het veld wordt gegooid.

Na 6 april werden er in het seizoen 2022/2023 nog 153 wedstrijden gespeeld. Zestien keer legde de scheidsrechter een duel tijdelijk stil en drie keer werd een wedstrijd definitief gestaakt. Dit seizoen, tot 3 december, zijn er 322 duels afgewerkt. Met 32 tijdelijk gestaakte wedstrijden en twee definitief gestaakte, ligt het gemiddelde daarmee net wat lager.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

2 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

4 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

4 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

7 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

9 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

10 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

10 uur geleden