KNVB: volgend seizoen nieuwe competitie
ZEIST (ANP) - De KNVB voert volgend seizoen een nieuwe competitie in voor spelers jonger dan 21 jaar. Dat is maandag besloten tijdens de bondsvergadering van de nationale voetbalbond in de Johan Cruijff ArenA.
De clubs in het betaald voetbal schaarden zich vorige week al achter de plannen van de KNVB om een nieuwe landelijke competitie te beginnen. De nationale voetbalbond kwam tijdens de algemene vergadering betaald voetbal met het voorstel voor een nieuwe competitie onder 21 jaar voor profclubs en de topamateurs. De plannen waren opgesteld om de ontwikkeling te stimuleren van jonge spelers, die te weinig aan spelen toekwamen.
Ajax, PSV, AZ en FC Utrecht komen al met een beloftenelftal uit in de eerste divisie. Andere clubs, zoals Feyenoord, krijgen vanaf volgend seizoen nu ook de mogelijkheid om talentvolle spelers op een hoger niveau te laten uitkomen.
Tijdens de bondsvergadering werd eveneens besloten dat er in de komende drie seizoenen geen promotie- en degradatieregeling komt voor eerste teams tussen de eerste en tweede divisie. Wel is er vanaf het seizoen 2021/22 promotie en degradatie mogelijk voor beloftenteams tussen de eerste en tweede divisie. Ook spelen er met ingang van het seizoen 2020/21 geen beloftenteams meer in de derde divisie.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
46 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
3 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
5 uur geleden