Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB voert actie: laat ons niet langer onnodig stilzitten

KNVB voert actie: laat ons niet langer onnodig stilzitten

DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft namens de bijna 3000 amateurvoetbalverenigingen in Nederland het kabinet opgeroepen om de coronamaatregelen te versoepelen. De amateurs willen weer normaal kunnen trainen en voetballen, iets wat ze al bijna twee maanden niet mogen doen. "Laat ons niet langer onnodig stilzitten", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal bij de KNVB. "Stilstand is achteruitgang, bewegen is gezond."

Om die oproep kracht bij te zetten, voerde de KNVB maandag actie. Op het Malieveld in Den Haag werd met zo'n duizend shirts het woord 'stil' gevormd. "Wij willen dat volwassenen weer als team kunnen trainen. Veilig in de buitenlucht, met onderling 1,5 meter afstand en de kantines en kleedkamers dan nog even dicht", zegt Van der Zee. "Laat jeugd lokaal wedstrijden spelen, een zogenoemde 'fietscompetitie'. Dat geeft ze weer een impuls om te blijven sporten terwijl de reisbewegingen minimaal blijven. We sluiten de ogen niet voor de coronacijfers, maar laten we ook kijken naar wat nu al wél veilig kan."

Op dit moment mogen de 600.000 volwassen amateurvoetballers die bij de KNVB zijn ingeschreven slechts in groepjes van maximaal vier personen trainen. De jeugd tot 18 jaar kan wel normaal trainen en onderlinge partijtjes spelen, maar niet tegen andere clubs.

Van der Zee: "Veldvoetbal is veilig in de buitenlucht, maar dit mag slechts in groepjes van vier of eerder zelfs twee. Dat is voor een team nauwelijks te doen, laat staan week in week uit vol te houden. Jeugdteams mogen binnen de eigen vereniging trainingspotjes spelen, maar zijn dit na twee maanden ook wel beu. Dat blijft niet zonder gevolgen. Veel Nederlanders zijn vanwege de coronamaatregelen minder gaan sporten of hier zelfs helemaal mee gestopt."

Meer uit Voetbal

Inter-coach Inzaghi kan beschikken over Dumfries tegen Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Denzel Dumfries is fit om te spelen in de halve finale van Internazionale tegen FC Barcelona in de Champions League. Dat heeft Inter-coach Simone Inzaghi gezegd op de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd in Spanje. Federico Dimarco is eveneens weer fit, maar voor Marcus Thuram komt de wedstrijd waarschijnlijk te vroeg. Benjamin Pavard mist het duel door een enkelblessure.

5 uur geleden
Real-verdediger Rüdiger krijgt zes duels schorsing na wangedrag

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Antonio Rüdiger heeft een schorsing van zes wedstrijden gekregen vanwege zijn wangedrag tijdens de Spaanse bekerfinale. De 32-jarige Duitser liet zich gaan tijdens de verlenging van de eindstrijd tegen Barcelona, die Real Madrid met 3-2 verloor.

5 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder verdediger Mendy

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet naast verdediger Antonio Rüdiger ook Ferland Mendy de rest van het seizoen missen in de defensie. De linksback heeft volgens de club een spierscheuring in zijn rechterbovenbeen opgelopen en is waarschijnlijk minstens twee maanden niet inzetbaar.

6 uur geleden
Van Lieshout naar KNVB na laatste seizoen voetbalsters Fortuna

SITTARD (ANP) - Coach Glenda van Lieshout stapt na dit seizoen bij de voetbalsters van Fortuna Sittard over naar de KNVB. De 30-jarige oud-speelster wordt hoofdcoach van de voetbalsters van Oranje onder 16 en assistent-coach van Oranje onder 19. Fortuna stopt na drie jaar om financiële redenen met het vrouwenelftal.

9 uur geleden
NEC'er Nuytinck wacht na knieoperatie maandenlange revalidatie

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (34) is langdurig uit de roulatie. De verdediger van NEC verdraaide eerder deze maand zijn knie en is inmiddels geopereerd aan zijn kruisband. Volgens de voetbalclub uit Nijmegen wacht hem een maandenlange revalidatie.

9 uur geleden
Recordbonus voor Duitse voetbalsters bij Europese titel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters krijgen een recordbonus als ze in juli Europees kampioen worden. De internationals verdienen 120.000 euro per persoon als ze de titel in Zwitserland veroveren. Dat heeft de Duitse voetbalbond bekendgemaakt.

12 uur geleden
Szczesny houdt voorkeur boven Ter Stegen bij Barça tegen Inter

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona houdt in de Champions League vast aan doelman Wojciech Szczesny. Eerste keuze Marc-André ter Stegen is sinds afgelopen weekend ook weer beschikbaar na zeven maanden blessureleed, maar moet voorlopig nog toekijken. Mogelijk krijgt de Duitser in de competitie nog wel speeltijd, zei trainer Hansi Flick in aanloop naar de halve finale van de Champions League tegen Internazionale woensdag.

12 uur geleden