Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB verwacht tussen de 5000 en 10.000 Oranjefans in Boedapest

KNVB verwacht tussen de 5000 en 10.000 Oranjefans in Boedapest

ZEIST (ANP) - De KNVB verwacht tussen de 5000 en 10.000 supporters van het Nederlands elftal bij de wedstrijd uit de achtste finales van het EK in Boedapest. Oranje speelt op zondag 27 juni als groepswinnaar tegen de nummer 3 van groep D, E of F om een plaats in de kwartfinales van de Europese eindronde.

Zo'n 1300 Oranje-clubcardhouders ontvangen binnenkort een code en kunnen dan een ticket voor de achtste finale van Oranje kopen. Zij hebben voor 22 april niet aan de UEFA laten weten dat ze afzien van de mogelijkheid om het Nederlands elftal achterna te reizen op het EK. De overige kaarten worden daarna verdeeld onder trouwe Oranjefans en gaan later eventueel nog in de verkoop.

Bij de UEFA zijn op dit moment geen kaarten meer te bestellen voor het duel uit de achtste finales in de hoofdstad van Hongarije. Het duel is voorlopig uitverkocht. Mogelijk komen er nog tickets vrij als de tegenstander van Oranje bekend is. Het kan zijn dat sponsors afzien van tickets. Ook wil de opponent van het Nederlands elftal misschien niet alle kaarten afnemen waar het recht op heeft.

Uitzondering voor buitenlanders

In het Ferenc Puskás-stadion van Boedapest zijn bij duels op het EK zo'n 53.000 toeschouwers welkom. De Hongaarse overheid maakt een uitzondering voor buitenlanders met een geldig kaartje voor een EK-duel. Zij hoeven in tegenstelling tot andere buitenlandse toeristen niet direct in quarantaine na aankomst. Ze moeten wel een negatieve PCR-test overleggen.

Na terugkomst in Nederland hoeven de fans van Oranje niet in quarantaine. Ook een nieuwe coronatest is niet nodig. "Dat zijn de regels van de overheid", reageert een woordvoerder van de KNVB op de vraag of de bond bang is voor nieuwe besmettingsclusters. "Daar houden we ons altijd aan."

De KNVB gaat in Boedapest ook een fanzone voor supporters inrichten. De voetbalbond is al in gesprek met de lokale autoriteiten over een geschikte locatie voor een feestje met veel Nederlandse muziek. Fans willen vanaf de fanzone in een mars naar het stadion lopen, zoals ze gewend zijn van eerdere EK's en WK's.

Meer uit Voetbal

Ajax verhuurt middenvelder Mannsverk aan Sparta Praag

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.

11 uur geleden
Media: PSV bereikt akkoord met Bayern over aankoop Wanner

MÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.

15 uur geleden
AZ zonder geblesseerde Mijnans naar Levski Sofia

ALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.

16 uur geleden
PSV mist Veerman tegen FC Groningen door bovenbeenklachten

EINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.

18 uur geleden
Oranje-international Simons mag bij goed bod weg bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.

21 uur geleden
Recordaantal voetbalwedstrijden voor Braziliaanse doelman Fábio

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.

22 uur geleden
Voetballers kiezen Salah voor derde keer tot speler van het jaar

LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.

1 dag geleden