KNVB verwacht ruim 30.000 fans in ArenA bij tweede WK-duel Oranje
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB verwacht vrijdag zo'n 30.000 bezoekers in de Johan Cruijff ArenA tijdens de tweede groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK in Qatar. De gewonnen openingswedstrijd tegen Senegal (2-0) heeft niet geleid tot een grote toename van de vraag naar kaartjes voor het zogeheten 'Huis van Oranje'. Het duel met Ecuador, dat om 17.00 uur begint, wordt live uitgezonden op grote schermen in het Amsterdamse stadion.
De ArenA biedt plaats aan 55.000 bezoekers, maar naar verwachting blijft een aanzienlijk deel van het stadion leeg. De KNVB heeft in de kaartverkoop "geen significante toename" gezien na de geslaagde start van het WK voor Oranje. Het Nederlands elftal versloeg Senegal maandag met 2-0.
Die wedstrijd werd uitgezonden in AFAS Live in Amsterdam, waar zo'n 4000 genodigden zaten. De sportverslaggevers Evert ten Napel en Jack van Gelder verzorgden in de evenementenhal het commentaar bij de wedstrijd. De duels met Ecuador en Qatar (dinsdag) zijn te zien op grote schermen in de Johan Cruijff ArenA. Artiesten als Flemming, Emma Heesters, Ronnie Flex, Lucas & Steve, Willeke Alberti en Xander de Buisonjé zorgen voor de muzikale omlijsting met optredens voor en na de wedstrijden en tijdens de rust.
Als het Nederlands elftal de knock-outfase van het WK bereikt, wordt de ArenA wederom opengesteld voor het publiek en krijgt het Huis van Oranje een vervolg.
In Qatar zitten bij de wedstrijden van Oranje zo'n 3000 Nederlanders in de stadions. Zij hebben kaartjes gekocht voor het WK.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden