KNVB verwacht ruim 30.000 fans in ArenA bij tweede WK-duel Oranje
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB verwacht vrijdag zo'n 30.000 bezoekers in de Johan Cruijff ArenA tijdens de tweede groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK in Qatar. De gewonnen openingswedstrijd tegen Senegal (2-0) heeft niet geleid tot een grote toename van de vraag naar kaartjes voor het zogeheten 'Huis van Oranje'. Het duel met Ecuador, dat om 17.00 uur begint, wordt live uitgezonden op grote schermen in het Amsterdamse stadion.
De ArenA biedt plaats aan 55.000 bezoekers, maar naar verwachting blijft een aanzienlijk deel van het stadion leeg. De KNVB heeft in de kaartverkoop "geen significante toename" gezien na de geslaagde start van het WK voor Oranje. Het Nederlands elftal versloeg Senegal maandag met 2-0.
Die wedstrijd werd uitgezonden in AFAS Live in Amsterdam, waar zo'n 4000 genodigden zaten. De sportverslaggevers Evert ten Napel en Jack van Gelder verzorgden in de evenementenhal het commentaar bij de wedstrijd. De duels met Ecuador en Qatar (dinsdag) zijn te zien op grote schermen in de Johan Cruijff ArenA. Artiesten als Flemming, Emma Heesters, Ronnie Flex, Lucas & Steve, Willeke Alberti en Xander de Buisonjé zorgen voor de muzikale omlijsting met optredens voor en na de wedstrijden en tijdens de rust.
Als het Nederlands elftal de knock-outfase van het WK bereikt, wordt de ArenA wederom opengesteld voor het publiek en krijgt het Huis van Oranje een vervolg.
In Qatar zitten bij de wedstrijden van Oranje zo'n 3000 Nederlanders in de stadions. Zij hebben kaartjes gekocht voor het WK.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
5 uur geleden