KNVB verwacht dat er ook 40.000 Oranjefans naar Berlijn komen
BERLIJN (ANP) - De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Berlijn komen voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Oostenrijk op het EK. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor het duel in het Olympiastadion, dat dinsdag om 18.00 uur begint.
Nederlandse supporters kunnen dinsdagmiddag terecht in de fanzone van de UEFA bij de Brandenburger Tor, waar Frans Duijts, Bizzey, Sjaak, Kris Kross Amsterdam en Outsiders optreden. De officiële Oranje Fanzone bevindt zich op de Hammarskjöldplatz, met optredens van dj's Mara Wells en Ruud. De fanmars naar het stadion start om 14.30 uur vanaf de Oranje Fanzone.
De eerste twee groepsduels van Oranje op het EK trokken ook ruim 40.000 fans naar Hamburg en Leipzig. De KNVB had voor die wedstrijden 15.000 kaarten verkocht. Uiteindelijk waren er veel meer Nederlanders in het stadion aanwezig.
Mogelijke tegenstander
Oranje kan zich nog als groepswinnaar, nummer 2 van de poule en een van de vier beste nummers 3 voor de achtste finales plaatsen. De winnaar van de groep met het Nederlands elftal speelt op 2 juli een achtste finale in Leipzig. De nummer 2 van groep F, op dit moment Turkije, is daar de tegenstander. De nummer 2 van de poule van Oranje speelt op 1 juli een achtste finale in Düsseldorf tegen de nummer 2 van groep E, op dit moment België.
Als Nederland als een van de beste nummers 3 verder gaat, dan speelt het een achtste finale in München, Keulen of Gelsenkirchen. De verwachting is dat er veel meer dan 40.000 Oranjefans naar Duitsland komen als Nederland een achtste finale in Düsseldorf, Gelsenkirchen of Keulen speelt.
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
16 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
16 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
16 uur geleden