KNVB verwacht 250 tot 300 Nederlandse fans bij WK vrouwen
ZEIST (ANP) - De KNVB verwacht dat "250 tot 300" Nederlandse fans deze zomer met de voetbalvrouwen meereizen naar het wereldkampioenschap in Nieuw-Zeeland en Australië. Dat zei dinsdag Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal, op de bondsvergadering van de voetbalorganisatie.
"Mooi dat ze de moeite nemen mee te gaan", vervolgde Van der Zee. "Wij gaan daarnaast in samenwerking met instanties ter plekke inzetten op Australiërs en Nieuw-Zeelanders met Nederlandse roots. Het zou heel mooi zijn als die allemaal in een oranje shirt op de tribune zitten."
Van der Zee stond er ook bij stil dat in aanloop naar het WK clubs hun speelsters niet altijd op tijd wilden vrijgeven. "We moeten met de FIFA internationaal streven naar een betere kalender voor speeldagen", stelde hij voor.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.
24 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Noam Emeran heeft afscheid genomen van FC Groningen. De 23-jarige Fransman kwam niet voor in de plannen van trainer Dick Lukkien en heeft zijn contract laten ontbinden. Zijn verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af.
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Mees Hilgers maakt de overstap van FC Twente naar sc Heerenveen. Dat meldt de Friese Eredivisieclub maandag. De 25-jarige centrale verdediger heeft getekend voor twee jaar tot de zomer van 2028, met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Michel Platini wil dat voorzitter Gianni Infantino vertrekt bij wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser staat onder druk na zijn plan om een deel van de aandelen van een nieuw op te richten bedrijf, FIFA Forward Enterprise, te verkopen aan particuliere investeerders.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - FC Twente heeft SC Cambuur in Leeuwarden verslagen (1-4). De club uit Enschede kende drie dagen na de uitzege op Qarabag in Azerbeidzjan nauwelijks problemen met de naar de Eredivisie gepromoveerde club.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van fans van Feyenoord in het uitduel van vorige week met SC Cambuur heeft blijvende gehoorschade opgelopen. "Een man van 41 heeft nu het gehoor van een 70-jarige en hij is er erg emotioneel onder", vertelde algemeen directeur Jesse Bergsma van SC Cambuur vlak voor het thuisduel met FC Twente.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met Napoli een thuiswedstrijd tegen Como verloren (1-2). De linksbuiten had een basisplaats bij de thuisploeg en werd na 56 minuten gewisseld.
17 uur geleden