KNVB verwacht 250 tot 300 Nederlandse fans bij WK vrouwen
ZEIST (ANP) - De KNVB verwacht dat "250 tot 300" Nederlandse fans deze zomer met de voetbalvrouwen meereizen naar het wereldkampioenschap in Nieuw-Zeeland en Australië. Dat zei dinsdag Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal, op de bondsvergadering van de voetbalorganisatie.
"Mooi dat ze de moeite nemen mee te gaan", vervolgde Van der Zee. "Wij gaan daarnaast in samenwerking met instanties ter plekke inzetten op Australiërs en Nieuw-Zeelanders met Nederlandse roots. Het zou heel mooi zijn als die allemaal in een oranje shirt op de tribune zitten."
Van der Zee stond er ook bij stil dat in aanloop naar het WK clubs hun speelsters niet altijd op tijd wilden vrijgeven. "We moeten met de FIFA internationaal streven naar een betere kalender voor speeldagen", stelde hij voor.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
10 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
10 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
11 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
12 uur geleden