KNVB verwacht 250 tot 300 Nederlandse fans bij WK vrouwen
ZEIST (ANP) - De KNVB verwacht dat "250 tot 300" Nederlandse fans deze zomer met de voetbalvrouwen meereizen naar het wereldkampioenschap in Nieuw-Zeeland en Australië. Dat zei dinsdag Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal, op de bondsvergadering van de voetbalorganisatie.
"Mooi dat ze de moeite nemen mee te gaan", vervolgde Van der Zee. "Wij gaan daarnaast in samenwerking met instanties ter plekke inzetten op Australiërs en Nieuw-Zeelanders met Nederlandse roots. Het zou heel mooi zijn als die allemaal in een oranje shirt op de tribune zitten."
Van der Zee stond er ook bij stil dat in aanloop naar het WK clubs hun speelsters niet altijd op tijd wilden vrijgeven. "We moeten met de FIFA internationaal streven naar een betere kalender voor speeldagen", stelde hij voor.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
27 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
20 uur geleden