KNVB vervroegt drie wedstrijden Eredivisie vanwege winterweer
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft drie wedstrijden die zaterdag in de Eredivisie worden gespeeld vervroegd vanwege het voorspelde winterweer. Het gaat om PEC Zwolle - RKC Waalwijk, FC Emmen - AZ en sc Heerenveen - Vitesse. In Zwolle en Emmen wordt zaterdag al om 14.00 uur afgetrapt, in Heerenveen om 16.30 uur. Al deze wedstrijden stonden voor zaterdagavond op het programma.
In overleg met de clubs en tv-zender ESPN en na raadpleging van de meteorologen van Meteo Consult heeft de KNVB besloten om uit voorzorg een dag eerder al in te grijpen en de wedstrijden vroeger te laten spelen. Naar verwachting gaat het in de loop van zaterdag sneeuwen en ijzelen. Het duel PSV - FC Twente blijft op het programma staan voor 16.30 uur.
Over de wedstrijden van zondag neemt de KNVB zaterdag een beslissing. Voor zondag staan vier wedstrijden in de Eredivisie op het programma. Koploper Ajax, dat met de Johan Cruijff ArenA beschikt over een stadion met een dak dat dicht kan, begint om 12.15 uur aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. Om 14.30 uur moeten de duels FC Groningen - Feyenoord en Willem II - ADO Den Haag beginnen. De 21e speelronde van de Eredivisie wordt afgesloten in Venlo, waar om 16.45 uur VVV - Sparta Rotterdam op het programma staat.
Spelers
"De weersverwachting voor komend weekend is dat het langdurig en veel gaat sneeuwen met kans op ijzel", aldus de KNVB. "Ondanks dat er zonder publiek wordt gespeeld, wordt er in het geval van extreem weer uiteraard ook altijd rekening gehouden met de spelers en anderen die wel naar het stadion moeten komen en de omstandigheden op de velden om te kunnen voetballen."
Eind 2017 moest de KNVB op het laatste moment twee wedstrijden uitstellen vanwege overvloedige sneeuwval. De bond kreeg toen veel kritiek op de late besluitvorming. In februari vorig jaar besloot de KNVB in een winters weekend wel al een dag van tevoren om het programma te schrappen vanwege de slechte weersvoorspellingen.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
2 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
13 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
20 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
21 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
21 uur geleden