KNVB verplaatst Rotterdamse derby naar zondagavond
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de competitiewedstrijd op zondag 11 september tussen Feyenoord en Sparta Rotterdam verplaatst naar de avond. De Rotterdamse derby in De Kuip begint om 20.00 uur in plaats van 16.45 uur. Feyenoord speelt drie dagen eerder in Rome de eerste groepswedstrijd in de Europa League tegen Lazio.
Door de derby enkele uren te verlaten, geeft de KNVB de ploeg van trainer Arne Slot iets meer tijd om zich voor te bereiden. De week erna speelt Feyenoord in de Europa League thuis tegen Sturm Graz (15 september, 18.45 uur).
Vanwege de Europese verplichtingen van Nederlandse clubs zijn meer wedstrijden verplaatst. Zo gaat PSV - RKC Waalwijk van zaterdag 10 september naar zondag 11 september, aftrap 14.30 uur. Het duel AZ - FC Twente begint die zondag om 16.45 uur in plaats van 14.30 uur. Zowel PSV als AZ speelt drie dagen eerder in respectievelijk de Europa League en Conference League. PSV ontvangt op 8 september Bodø/Glimt, AZ speelt in Slowakije tegen de Oekraïense club Dnipro-1.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden