KNVB verplaatst Rotterdamse derby naar zondagavond
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de competitiewedstrijd op zondag 11 september tussen Feyenoord en Sparta Rotterdam verplaatst naar de avond. De Rotterdamse derby in De Kuip begint om 20.00 uur in plaats van 16.45 uur. Feyenoord speelt drie dagen eerder in Rome de eerste groepswedstrijd in de Europa League tegen Lazio.
Door de derby enkele uren te verlaten, geeft de KNVB de ploeg van trainer Arne Slot iets meer tijd om zich voor te bereiden. De week erna speelt Feyenoord in de Europa League thuis tegen Sturm Graz (15 september, 18.45 uur).
Vanwege de Europese verplichtingen van Nederlandse clubs zijn meer wedstrijden verplaatst. Zo gaat PSV - RKC Waalwijk van zaterdag 10 september naar zondag 11 september, aftrap 14.30 uur. Het duel AZ - FC Twente begint die zondag om 16.45 uur in plaats van 14.30 uur. Zowel PSV als AZ speelt drie dagen eerder in respectievelijk de Europa League en Conference League. PSV ontvangt op 8 september Bodø/Glimt, AZ speelt in Slowakije tegen de Oekraïense club Dnipro-1.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
9 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
10 uur geleden