Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB verbaasd over uitlatingen minister Van Rijn

KNVB verbaasd over uitlatingen minister Van Rijn

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB is verbaasd over uitlatingen van minister Martin van Rijn. De minister voor Medische Zorg en Sport zei vrijdagavond in het tv-programma Beau op RTL4 dat het de beslissing van de KNVB was om het seizoen al in april te beëindigen en de competities niet uit te spelen. De bond benadrukt dat het kabinet de coronamaatregelen bepaalt, voor alle sectoren en dus ook voor het voetbal. De KNVB volgde ook in dit geval de beslissing van het kabinet.

"Het kabinet heeft op 21 april besloten dat er tot 1 september niet gevoetbald mag worden", aldus een woordvoerder van de KNVB. Vanaf dat moment was duidelijk dat het seizoen niet meer kon worden afgemaakt. De KNVB benadrukt al sinds het begin van de coronacrisis dat het de adviezen van de overheid en het RIVM volgt.

Volgens Van Rijn, die eind maart tijdelijk de taken overnam van de opgestapte Bruno Bruins, was het stopzetten van de competitie "echt de verantwoordelijkheid van de KNVB". Hij zegt: "Ze hadden redenen om dat te doen. De KNVB bekijkt wat de consequenties zijn van het spelen met en zonder publiek. Zij hebben afgewogen dat het verstandig is om te stoppen en om na te denken over hoe het daarna wel gaat."

De KNVB presenteerde vorige week de contouren van een 'Deltaplan' aan Van Rijn. In dat plan staat hoe het Nederlandse voetbal weer kan worden opgestart. De KNVB hoopt dat er al in augustus normaal getraind mag worden en dat er oefenwedstrijden gespeeld mogen worden. Op dit moment mogen volwassen alleen sporten als ze onderling minimaal 1,5 meter afstand houden. De bond wacht nog op reactie van de minister.

Meer uit Voetbal

Media: PSV bereikt akkoord met Bayern over aankoop Wanner

MÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.

58 minuten geleden
AZ zonder geblesseerde Mijnans naar Levski Sofia

ALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.

1 uur geleden
PSV mist Veerman tegen FC Groningen door bovenbeenklachten

EINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.

3 uur geleden
Oranje-international Simons mag bij goed bod weg bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.

6 uur geleden
Recordaantal voetbalwedstrijden voor Braziliaanse doelman Fábio

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.

8 uur geleden
Voetballers kiezen Salah voor derde keer tot speler van het jaar

LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.

19 uur geleden
Marseille wil van middenvelder Rabiot af na kleedkamerruzie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.

22 uur geleden