KNVB test in bekertoernooi met hoorbare uitleg VAR-beslissingen
ZEIST (ANP) - Scheidsrechters geven komend seizoen vanaf de achtste finales in de KNVB-beker hoorbaar voor de toeschouwers en tv-kijkers een korte uitleg over beslissingen die zijn genomen na tussenkomst van de VAR. Het betreft een test met de zogenoemde 'on-field announcements', meldt de KNVB. Doel is meer duidelijkheid te geven over de totstandkoming van VAR-beslissingen.
Na het seizoen 2024/2025 vindt een evaluatie plaats, voordat een besluit wordt genomen over eventuele verdere invoering. De on-field announcements zijn eerder uitgebreid getest door de FIFA op onder meer het WK voor vrouwen in 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland en op het WK voor clubteams in 2023 in Saudi-Arabië. De Amerikaanse Major League Soccer is al begonnen met de hoorbare uitleg, terwijl ook verschillende andere topcompetities hebben aangegeven vanaf het seizoen 2024/2025 de nieuwe regel te willen invoeren.
De KNVB kondigde nog twee opvallende reglementaire wijzigingen aan. Zo blijven komend seizoen na afloop van de reguliere speeltijd de stadionklokken doorlopen om het publiek beter op de hoogte te houden van het verloop van de blessuretijd. Verder wordt de extra wissel die een ploeg mag doorvoeren als een speler (mogelijk) hoofdletsel heeft opgelopen, een permanente regel.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
15 uur geleden