Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB test in bekertoernooi met hoorbare uitleg VAR-beslissingen

KNVB test in bekertoernooi met hoorbare uitleg VAR-beslissingen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechters geven komend seizoen vanaf de achtste finales in de KNVB-beker hoorbaar voor de toeschouwers en tv-kijkers een korte uitleg over beslissingen die zijn genomen na tussenkomst van de VAR. Het betreft een test met de zogenoemde 'on-field announcements', meldt de KNVB. Doel is meer duidelijkheid te geven over de totstandkoming van VAR-beslissingen.

Na het seizoen 2024/2025 vindt een evaluatie plaats, voordat een besluit wordt genomen over eventuele verdere invoering. De on-field announcements zijn eerder uitgebreid getest door de FIFA op onder meer het WK voor vrouwen in 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland en op het WK voor clubteams in 2023 in Saudi-Arabië. De Amerikaanse Major League Soccer is al begonnen met de hoorbare uitleg, terwijl ook verschillende andere topcompetities hebben aangegeven vanaf het seizoen 2024/2025 de nieuwe regel te willen invoeren.

De KNVB kondigde nog twee opvallende reglementaire wijzigingen aan. Zo blijven komend seizoen na afloop van de reguliere speeltijd de stadionklokken doorlopen om het publiek beter op de hoogte te houden van het verloop van de blessuretijd. Verder wordt de extra wissel die een ploeg mag doorvoeren als een speler (mogelijk) hoofdletsel heeft opgelopen, een permanente regel.

Meer uit Voetbal

Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

28 minuten geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

1 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

3 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

4 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

5 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

5 uur geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

6 uur geleden