KNVB test in bekertoernooi met hoorbare uitleg VAR-beslissingen
ZEIST (ANP) - Scheidsrechters geven komend seizoen vanaf de achtste finales in de KNVB-beker hoorbaar voor de toeschouwers en tv-kijkers een korte uitleg over beslissingen die zijn genomen na tussenkomst van de VAR. Het betreft een test met de zogenoemde 'on-field announcements', meldt de KNVB. Doel is meer duidelijkheid te geven over de totstandkoming van VAR-beslissingen.
Na het seizoen 2024/2025 vindt een evaluatie plaats, voordat een besluit wordt genomen over eventuele verdere invoering. De on-field announcements zijn eerder uitgebreid getest door de FIFA op onder meer het WK voor vrouwen in 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland en op het WK voor clubteams in 2023 in Saudi-Arabië. De Amerikaanse Major League Soccer is al begonnen met de hoorbare uitleg, terwijl ook verschillende andere topcompetities hebben aangegeven vanaf het seizoen 2024/2025 de nieuwe regel te willen invoeren.
De KNVB kondigde nog twee opvallende reglementaire wijzigingen aan. Zo blijven komend seizoen na afloop van de reguliere speeltijd de stadionklokken doorlopen om het publiek beter op de hoogte te houden van het verloop van de blessuretijd. Verder wordt de extra wissel die een ploeg mag doorvoeren als een speler (mogelijk) hoofdletsel heeft opgelopen, een permanente regel.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
7 uur geleden