KNVB teleurgesteld over mislopen organisatie WK vrouwenvoetbal
BANGKOK (ANP) - De KNVB gaat uitgebreid analyseren waarom Brazilië het WK vrouwenvoetbal in 2027 mag houden. Het voetbalgekke land kreeg tijdens een congres van wereldvoetbalbond FIFA in Bangkok veel meer stemmen (119) dan de gezamenlijke kandidatuur van Nederland, België en Duitsland (78).
Secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB rekende vooraf op bijna alle Europese stemmen en dacht ook voldoende steun te krijgen vanuit Azië, Afrika en het Caribisch gebied. "Maar het is dus anders gelopen", zei hij tijdens een videoconferentie met veel Nederlands media vanuit de Thaise hoofdstad. "Alle felicitaties voor Brazilië. Wij zijn teleurgesteld en gaan onze wonden likken."
De Jong sluit niet uit dat Brazilië heeft gewonnen omdat er nog nooit een WK vrouwenvoetbal in Zuid-Amerika is gespeeld. "Maar Nederland en België hebben ook nog nooit een WK voor mannen of vrouwen mogen houden", zei hij. Brazilië heeft ook veel grote stadions, met dank aan het WK voor mannen in 2014. "Dat klopt", erkende De Jong. "Maar zouden er straks zoveel mensen naar Manaus in het Amazonegebied reizen voor Thailand tegen Zambia?"
Grote evenementen
De secretaris-generaal van de KNVB weet niet of Nederland, België en Duitsland nog een poging wagen voor de organisatie van een WK voor vrouwen. "Daarvoor is het nog te vroeg en daar gaan ook ons bondsbestuur en onze Duitse en Belgische collega's over", zei hij. "Maar wat vaststaat, is dat we als KNVB onverminderd veel grote evenementen naar Nederland willen halen."
De Jong schat dat de KNVB zo'n 1,2 miljoen euro heeft gestoken in een poging het WK vrouwenvoetbal in 2027 naar Nederland te halen. "Dat betalen we van bonussen die we aan het laatste EK voor mannen hebben overgehouden", vertelde hij. "Brazilië heeft zich met hun bid vooral gefocust op Zuid-Amerika. Wij wilden de hele wereld erbij betrekken en zo het vrouwenvoetbal verder ontwikkelen. In sommige landen zien mensen vrouwen nog steeds liever tennissen, hockeyen of een andere sport beoefenen. Wij willen wereldwijd meer voetbalsters, vrouwelijke scheidsrechters en bestuursleden. Tijdens het WK wilden we ook medewerkers vanuit de hele wereld bij ons laten werken, zodat ze die kennis ook mee naar bijvoorbeeld Afrika of Azië konden nemen. We hebben een finale verloren, maar ik wil onze overheid en de burgemeesters van de beoogde speelsteden bedanken voor alle steun."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
7 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
9 uur geleden