Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB steunt Van der Sar: 'kaskrakers' in tweede seizoenshelft

KNVB steunt Van der Sar: 'kaskrakers' in tweede seizoenshelft

ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal van de KNVB ziet wel iets in het recente voorstel van Ajax-directeur Edwin van der Sar om de topduels en de immer beladen streekderby's komend seizoen zo veel mogelijk na de winterstop in te plannen. Daarmee wordt de kans groter dat deze interessante wedstrijden met publiek gespeeld kunnen worden. Door de overheidsmaatregelen tegen een nieuwe uitbraak van het coronavirus kan het mogelijk nog geruime tijd duren voordat er weer (veel) toeschouwers het stadion in mogen.

"Dat is ook één van mijn eigen ideeën", liet Gudde weten. "Nee, daar verschillen we niet van mening over. Het lijkt me een goed plan om de wedstrijden waar veel publiek op afkomt, de zogenoemde kaskrakers, in de tweede helft van het seizoen te programmeren. Aan de andere kant blijft het koffiedik kijken. Niemand weet nog wanneer we met publiek kunnen gaan spelen. Maar de afdeling competitiezaken gaat er in elk geval wel mee aan de slag."

Over de startdatum van de nieuwe competitie kon Gudde nog niks zeggen. "Ik ken de uitkomst nog niet van het overleg komende week van het Outbreak Management Team met de minister-president. Als we daarna weten wanneer we weer mogen beginnen, komen we eind volgende week met een speelschema en 20 juli met het competitieprogramma. Eerst moeten we met voluit trainen en het spelen van oefenwedstrijden kunnen beginnen. Zolang die toestemming uitblijft, schuift het speelschema verder op. We hopen in elk geval ergens in september te kunnen starten."

Gudde bevestigde dat er binnen de KNVB en bij de eredivisieclubs ook wordt gekeken naar de zondagavond als vaste speelavond. Het Supporterscollectief Nederland ziet daar absoluut geen heil in.

Meer uit Voetbal

Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

4 minuten geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

1 uur geleden
Real Madrid maanden zonder geblesseerde verdediger Militão

MADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.

1 uur geleden
Belgische oud-voetballer De Boeck overleden na hersenbloeding

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.

7 uur geleden
Vrouw krijgt 4 jaar cel voor afpersen voetballer Son Heung-min

SEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.

7 uur geleden
Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

17 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

17 uur geleden