Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB steunt oproep Amnesty om compensatie arbeidsmigranten Qatar

KNVB steunt oproep Amnesty om compensatie arbeidsmigranten Qatar

ZEIST (ANP) - De KNVB steunt de oproep van Amnesty International aan de wereldvoetbalbond FIFA, om minimaal 440 miljoen dollar beschikbaar te stellen als compensatie voor arbeidsmigranten die in aanloop naar het WK in Qatar zijn uitgebuit. Dat bedrag, omgerekend bijna 420 miljoen euro, staat gelijk aan het totale prijzengeld voor de 32 landen die eind dit jaar meedoen aan de mondiale eindronde.

"Nederland maakt deel uit van de UEFA-werkgroep die zich richt op de rechten van de arbeidsmigranten in Qatar", zegt een woordvoerder van de KNVB. "Het aangekondigde initiatief is met Amnesty besproken en de UEFA-werkgroep staat hier positief tegenover. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft bovendien recent op het UEFA-congres aangegeven dat gekeken moet worden naar steun voor de slachtoffers, dus we wachten de lopende contacten tussen Amnesty en FIFA met veel interesse af."

Al langer wordt gesproken over het opzetten van een fonds voor de families van arbeidsmigranten die in Qatar zijn omgekomen. De Nederlandse spelersvakbond VVCS was vorig jaar de eerste organisatie die daarvoor pleitte. Volgens Amnesty International is 440 miljoen dollar het minimumbedrag om onder meer achterstallig loon uit te betalen. Waarschijnlijk is meer geld nodig om ook de families van de overledenen in financieel opzicht enigszins te kunnen compenseren.

Petitie-Qatar

"De VVCS steunt het idee van een fonds voor de arbeidsmigranten en hun nabestaanden", meldt de spelersvakbond. "Zo staat dit ook opgetekend in de petitie-Qatar, die voorzitter Evgeniy Levchenko namens meer dan driehonderd profs heeft aangeboden aan Gijs de Jong van de KNVB."

De voetbalbond spant zich naar eigen zeggen "maximaal" in om de situatie van arbeidsmigranten in Qatar te verbeteren. "De KNVB heeft volop oog voor mensenrechten. We zijn blij met de inzet van de mensenrechtenorganisaties, want mede dankzij hun werk is goed zichtbaar wat de voortgang in Qatar is."

Meer uit Voetbal

Kane maakt vijfhonderdste treffer bij simpele zege Bayern München

BREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.

1 uur geleden
Ronaldo beëindigt staking en keert terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.

1 uur geleden
Summerville schiet West Ham naar achtste finale FA Cup

BURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.

2 uur geleden
Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

20 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

23 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

1 dag geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

1 dag geleden