Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB steunt onder voorwaarden herverkiezing FIFA-voorzitter

KNVB steunt onder voorwaarden herverkiezing FIFA-voorzitter

ZEIST (ANP) - De KNVB steunt de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de mondiale voetbalbond FIFA, maar stelt daar wel voorwaarden aan. De Nederlandse bond wil dat criteria wat betreft mensenrechten nog beter worden vastgelegd bij de toewijzing van grote toernooien.

Het WK dat komende zondag in Qatar begint, is zeer omstreden vanwege de mensenrechtensituatie in het gastland. De FIFA heeft sinds 2010, toen de WK's van 2018 en 2022 werden toegewezen aan respectievelijk Rusland en Qatar, al eisen wat betreft mensenrechten opgesteld waar landen die een WK willen organiseren aan moeten voldoen. Wat de KNVB betreft, moet de mondiale federatie daar nog verder in gaan.

De Nederlandse bond stuurde woensdag samen met België, Engeland, Wales en Zweden een brief naar Infantino, waarin de nationale bonden aangeven onder enkele voorwaarden achter diens herverkiezing te staan op het FIFA-congres van 16 maart 2023 in Rwanda. "De belangrijkste voorwaarde is dat FIFA de mensenrechtencriteria nog beter verankert in de toewijzing van toekomstige eindtoernooien", zegt Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB. "Een andere voorwaarde is dat we graag een goede samenwerking zien tussen FIFA en UEFA, bijvoorbeeld voor de internationale speelkalender. We hebben via UEFA de bevestiging ontvangen dat hiervoor op belangrijke onderwerpen overeenstemming is bereikt voor de komende jaren."

Formaliteit

De 52-jarige Infantino is sinds 2016 voorzitter van de wereldvoetbalbond. De geboren Zwitser volgde toen Sepp Blatter op, die onder grote druk was opgestapt vanwege een groot omkoopschandaal. Infantino werd in 2019, zonder tegenkandidaat, herkozen.

De voorzitter kondigde in maart aan zich weer beschikbaar te stellen voor een termijn van vier jaar. Zijn herverkiezing lijkt een formaliteit, omdat zich weer geen tegenkandidaat heeft aangemeld. Bovendien gaf een grote meerderheid van de FIFA-leden al een steunverklaring voor Infantino af.

Kritiek

De ethische commissie deed enkele jaren geleden onderzoek naar beschuldigingen dat Infantino een juridische zaak tegen hem in Zwitserland zou hebben beïnvloed, maar de voorzitter werd vanwege een gebrek aan bewijs vrijgesproken. Infantino kreeg ook kritiek toen hij zei dat bij de bouw van de WK-stadions in Qatar 'slechts' drie arbeidsmigranten om het leven zijn gekomen, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties honderden tot duizenden gastarbeiders zijn overleden sinds het land het toernooi kreeg toegewezen. Hij weigert vooralsnog een compensatiefonds voor hen op te zetten.

"We zijn het niet overal mee eens en soms wijken onze standpunten af", zegt De Jong. "Maar we erkennen dat onder Infantino op het gebied van integriteit, governance, besluitvorming en toezicht op financiën progressie is geboekt. Dat was onder Blatter wel anders. Met Infantino kiezen we daarom voor de lange termijn."

Meer uit Voetbal

PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

15 minuten geleden
Ajax speelt met speciale shirts voor Nouri Foundation

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.

17 minuten geleden
Barcelona viert terugkeer in Camp Nou met ruime zege

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.

28 minuten geleden
Liverpool gaat hard onderuit tegen Nottingham Forest (0-3)

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.

34 minuten geleden
Ajax begint met rechtsback Gaaei tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Anton Gaaei begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Excelsior. De Deense rechtsback vervangt Lucas Rosa, die door een blessure ontbreekt in de selectie van de nummer 4 van de Eredivisie.

35 minuten geleden
Bayern komt slechte start te boven en wint ruim van Freiburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moest tegen SC Freiburg even op gang komen, maar boekte daarna de tiende zege van het seizoen in elf duels. De bezoekers leidden na amper een kwartier met 2-0, maar na negentig minuten was het verschil duidelijk: 6-2.

38 minuten geleden
Zverev brengt Duitsers op gelijke hoogte met Spanje in Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennissers op gelijke hoogte gebracht in de halve finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg Jaume Munar in twee sets: 7-6 (2) 7-6 (5).

40 minuten geleden