Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB steunt alle acties tegen racisme

KNVB steunt alle acties tegen racisme

ZEIST (ANP) - Niet alleen in het betaald voetbal, maar ook bij de amateurs wordt komend weekeinde letterlijk en figuurlijk stilgestaan bij de strijd tegen racisme en discriminatie. Op initiatief van Excelsior Maassluis, de oude club van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira die zondag door enkele fans van FC Den Bosch racistisch werd bejegend, blijven de spelers van alle clubs in de tweede en derde divisie en de hoofdklasse na de aftrap een minuut stilstaan.

De KNVB steunt alle acties die worden genomen, ook in het amateurvoetbal. "Sommigen kiezen ervoor het voorbeeld van de profclubs te volgen door een minuut niet te voetballen. Anderen gaan voor een handshake of vinden een andere verbindende vorm om te laten zien dat voetbal gaat om verbinding en er geen ruimte is voor racisme. De KNVB juicht het toe dat iedereen zijn eigen vorm bedenkt en ondersteunt volledig de visie en noodzaak om gezamenlijk als voetbalwereld en samenleving tegen racisme en discriminatie op te staan."

De spelers van het Nederlands elftal lieten begin deze week met een paar duidelijke statements van zich horen en de clubs uit de eredivisie en eerste divisie staan tijdens de komende speelronde na de aftrap een minuut stil op het veld. Op de digitale borden in de stadions verschijnt de tekst 'Racisme? Dan voetballen we niet!'.

Op initiatief van Gert-Jan Bunt, voorzitter van Excelsior Maassluis, volgen de clubs uit de hoogste drie afdelingen van de amateurs dat voorbeeld. "Toen ik de beelden zag en de emotie op het gezicht van 'Achie', onze Achie, was ik heel erg geraakt", zegt Bunt. "De emotie spatte van zijn gezicht af. Wat gebeurd is, kan gewoon niet. Dit tolereren we niet. We moeten voor eens en voor altijd een grens trekken."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

12 minuten geleden
PSG verliest ondanks twee treffers van Torres punten in Rennes

RENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.

14 minuten geleden
AC Milan wint van Torino in Serie A

TURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

15 minuten geleden
Atlético Madrid blijft tegen Villarreal steken op gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.

3 uur geleden
Cambuur: fans liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op

LEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.

4 uur geleden
Onderbroken duel SC Cambuur - Feyenoord na halfuur hervat

LEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.

5 uur geleden
Cambuur - Feyenoord onderbroken na vuurwerkactie bezoekende fans

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.

6 uur geleden