KNVB stelt zich kandidaat voor mensenrechtencommissie FIFA
KIGALI (ANP) - De KNVB heeft zich kandidaat gesteld om toe te treden tot de mensenrechtencommissie van de FIFA. Dat is gebeurd tijdens een overleg bij het congres van de wereldvoetbalorganisatie in Kigali. Waarschijnlijk kunnen alle aangesloten confederaties twee vertegenwoordigers afvaardigen in de commissie.
Tijdens het overleg onderstreepte de KNVB het belang van de "waarborging van mensenrechten" bij grote sportevenementen. Volgens secretaris-generaal Gijs de Jong is de Nederlandse bond absoluut niet blij met hoe dit bij het WK in Qatar is gegaan. "Dit was voor ons echter niet het eindpunt, maar vooral een aanmoediging om door te gaan."
"Om hier over een paar jaar niet opnieuw dezelfde discussies te moeten voeren, moeten we realistisch te werk gaan", vervolgt De Jong. "We willen vooruitgang. Voor de KNVB zijn mensenrechten een absolute ondergrens. Dit is ons menens en we gaan hiermee door."
Initiatief kwam eerder
De KNVB was eerder al initiatiefnemer om mensenrechten in zogenoemde 'bidprocedures' op te nemen. "Dit vraagt een diplomatieke en gezamenlijke aanpak, samen met andere voetbalbonden. Dat is misschien minder sexy en vocaal, maar alleen zo brengen we echte duurzame verandering in het FIFA-bolwerk op het gebied van mensenrechten."
Tijdens het WK in Qatar, eind vorig jaar, verbood de FIFA onder meer de aanvoerders de zogenoemde OneLove-band te dragen, een onderdeel van de campagne die staat voor inclusiviteit en verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie is. Dit op straffe van een gele kaart. De landen die van plan waren aan de actie deel te nemen zagen er vervolgens vanaf.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
39 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).
3 uur geledenTILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.
1 dag geleden