KNVB stelt zich kandidaat voor mensenrechtencommissie FIFA
KIGALI (ANP) - De KNVB heeft zich kandidaat gesteld om toe te treden tot de mensenrechtencommissie van de FIFA. Dat is gebeurd tijdens een overleg bij het congres van de wereldvoetbalorganisatie in Kigali. Waarschijnlijk kunnen alle aangesloten confederaties twee vertegenwoordigers afvaardigen in de commissie.
Tijdens het overleg onderstreepte de KNVB het belang van de "waarborging van mensenrechten" bij grote sportevenementen. Volgens secretaris-generaal Gijs de Jong is de Nederlandse bond absoluut niet blij met hoe dit bij het WK in Qatar is gegaan. "Dit was voor ons echter niet het eindpunt, maar vooral een aanmoediging om door te gaan."
"Om hier over een paar jaar niet opnieuw dezelfde discussies te moeten voeren, moeten we realistisch te werk gaan", vervolgt De Jong. "We willen vooruitgang. Voor de KNVB zijn mensenrechten een absolute ondergrens. Dit is ons menens en we gaan hiermee door."
Initiatief kwam eerder
De KNVB was eerder al initiatiefnemer om mensenrechten in zogenoemde 'bidprocedures' op te nemen. "Dit vraagt een diplomatieke en gezamenlijke aanpak, samen met andere voetbalbonden. Dat is misschien minder sexy en vocaal, maar alleen zo brengen we echte duurzame verandering in het FIFA-bolwerk op het gebied van mensenrechten."
Tijdens het WK in Qatar, eind vorig jaar, verbood de FIFA onder meer de aanvoerders de zogenoemde OneLove-band te dragen, een onderdeel van de campagne die staat voor inclusiviteit en verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie is. Dit op straffe van een gele kaart. De landen die van plan waren aan de actie deel te nemen zagen er vervolgens vanaf.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
3 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
14 uur geleden