KNVB stelt zich kandidaat voor mensenrechtencommissie FIFA
KIGALI (ANP) - De KNVB heeft zich kandidaat gesteld om toe te treden tot de mensenrechtencommissie van de FIFA. Dat is gebeurd tijdens een overleg bij het congres van de wereldvoetbalorganisatie in Kigali. Waarschijnlijk kunnen alle aangesloten confederaties twee vertegenwoordigers afvaardigen in de commissie.
Tijdens het overleg onderstreepte de KNVB het belang van de "waarborging van mensenrechten" bij grote sportevenementen. Volgens secretaris-generaal Gijs de Jong is de Nederlandse bond absoluut niet blij met hoe dit bij het WK in Qatar is gegaan. "Dit was voor ons echter niet het eindpunt, maar vooral een aanmoediging om door te gaan."
"Om hier over een paar jaar niet opnieuw dezelfde discussies te moeten voeren, moeten we realistisch te werk gaan", vervolgt De Jong. "We willen vooruitgang. Voor de KNVB zijn mensenrechten een absolute ondergrens. Dit is ons menens en we gaan hiermee door."
Initiatief kwam eerder
De KNVB was eerder al initiatiefnemer om mensenrechten in zogenoemde 'bidprocedures' op te nemen. "Dit vraagt een diplomatieke en gezamenlijke aanpak, samen met andere voetbalbonden. Dat is misschien minder sexy en vocaal, maar alleen zo brengen we echte duurzame verandering in het FIFA-bolwerk op het gebied van mensenrechten."
Tijdens het WK in Qatar, eind vorig jaar, verbood de FIFA onder meer de aanvoerders de zogenoemde OneLove-band te dragen, een onderdeel van de campagne die staat voor inclusiviteit en verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie is. Dit op straffe van een gele kaart. De landen die van plan waren aan de actie deel te nemen zagen er vervolgens vanaf.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.
12 uur geleden