Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast

KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal heeft de speeldagenkalender voor het komende seizoen vastgesteld. De competitie die komend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie zal heten en de Keuken Kampioen Divisie beginnen in het weekend van vrijdag 8 augustus. Een week eerder staat het duel om de Johan Cruijff Schaal op het programma.

De winterstop begint in beide divisies op dinsdag 23 december en duurt tot donderdag 8 januari. De bekerfinale wordt volgend jaar op zondag 19 april in De Kuip gespeeld. De laatste wedstrijd van het seizoen 2025-2026 staat gepland voor zondag 24 mei 2026. Op 11 juni begint het WK-voetbal in de VS, Canada en Mexico.

"De nieuwe opzet van de Europese toernooien van de UEFA stelt ons nog steeds voor enorme uitdagingen om de speeldagenkalender rond te krijgen", stelt Jan Bluyssen, manager competitiezaken betaald voetbal van de KNVB. In overleg met alle clubs uit de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie is besloten dat de nummer 16 van de Eredivisie alleen deelneemt aan de finale van de play-offs voor promotie en degradatie. Daarmee wordt er een week op de volle speelkalender gewonnen.

Meer uit Voetbal

Neymar moet komende maanden laten zien dat hij klaar is voor WK

PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.

21 minuten geleden
De Jong fit genoeg voor rentree in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.

1 uur geleden
Indonesische bond wist dat voetballers Nederlanderschap verloren

JAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.

1 uur geleden
Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

16 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

16 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

17 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

17 uur geleden