KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast
ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal heeft de speeldagenkalender voor het komende seizoen vastgesteld. De competitie die komend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie zal heten en de Keuken Kampioen Divisie beginnen in het weekend van vrijdag 8 augustus. Een week eerder staat het duel om de Johan Cruijff Schaal op het programma.
De winterstop begint in beide divisies op dinsdag 23 december en duurt tot donderdag 8 januari. De bekerfinale wordt volgend jaar op zondag 19 april in De Kuip gespeeld. De laatste wedstrijd van het seizoen 2025-2026 staat gepland voor zondag 24 mei 2026. Op 11 juni begint het WK-voetbal in de VS, Canada en Mexico.
"De nieuwe opzet van de Europese toernooien van de UEFA stelt ons nog steeds voor enorme uitdagingen om de speeldagenkalender rond te krijgen", stelt Jan Bluyssen, manager competitiezaken betaald voetbal van de KNVB. In overleg met alle clubs uit de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie is besloten dat de nummer 16 van de Eredivisie alleen deelneemt aan de finale van de play-offs voor promotie en degradatie. Daarmee wordt er een week op de volle speelkalender gewonnen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
22 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 dag geleden