KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast
ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal heeft de speeldagenkalender voor het komende seizoen vastgesteld. De competitie die komend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie zal heten en de Keuken Kampioen Divisie beginnen in het weekend van vrijdag 8 augustus. Een week eerder staat het duel om de Johan Cruijff Schaal op het programma.
De winterstop begint in beide divisies op dinsdag 23 december en duurt tot donderdag 8 januari. De bekerfinale wordt volgend jaar op zondag 19 april in De Kuip gespeeld. De laatste wedstrijd van het seizoen 2025-2026 staat gepland voor zondag 24 mei 2026. Op 11 juni begint het WK-voetbal in de VS, Canada en Mexico.
"De nieuwe opzet van de Europese toernooien van de UEFA stelt ons nog steeds voor enorme uitdagingen om de speeldagenkalender rond te krijgen", stelt Jan Bluyssen, manager competitiezaken betaald voetbal van de KNVB. In overleg met alle clubs uit de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie is besloten dat de nummer 16 van de Eredivisie alleen deelneemt aan de finale van de play-offs voor promotie en degradatie. Daarmee wordt er een week op de volle speelkalender gewonnen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
17 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden