Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast

KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal heeft de speeldagenkalender voor het komende seizoen vastgesteld. De competitie die komend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie zal heten en de Keuken Kampioen Divisie beginnen in het weekend van vrijdag 8 augustus. Een week eerder staat het duel om de Johan Cruijff Schaal op het programma.

De winterstop begint in beide divisies op dinsdag 23 december en duurt tot donderdag 8 januari. De bekerfinale wordt volgend jaar op zondag 19 april in De Kuip gespeeld. De laatste wedstrijd van het seizoen 2025-2026 staat gepland voor zondag 24 mei 2026. Op 11 juni begint het WK-voetbal in de VS, Canada en Mexico.

"De nieuwe opzet van de Europese toernooien van de UEFA stelt ons nog steeds voor enorme uitdagingen om de speeldagenkalender rond te krijgen", stelt Jan Bluyssen, manager competitiezaken betaald voetbal van de KNVB. In overleg met alle clubs uit de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie is besloten dat de nummer 16 van de Eredivisie alleen deelneemt aan de finale van de play-offs voor promotie en degradatie. Daarmee wordt er een week op de volle speelkalender gewonnen.

Meer uit Voetbal

FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

36 minuten geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

4 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

7 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

8 uur geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

8 uur geleden
Depay krijgt Diniz als nieuwe trainer bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.

10 uur geleden
Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

21 uur geleden