KNVB stelt speeldagenkalender komend voetbalseizoen vast
ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal heeft de speeldagenkalender voor het komende seizoen vastgesteld. De competitie die komend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie zal heten en de Keuken Kampioen Divisie beginnen in het weekend van vrijdag 8 augustus. Een week eerder staat het duel om de Johan Cruijff Schaal op het programma.
De winterstop begint in beide divisies op dinsdag 23 december en duurt tot donderdag 8 januari. De bekerfinale wordt volgend jaar op zondag 19 april in De Kuip gespeeld. De laatste wedstrijd van het seizoen 2025-2026 staat gepland voor zondag 24 mei 2026. Op 11 juni begint het WK-voetbal in de VS, Canada en Mexico.
"De nieuwe opzet van de Europese toernooien van de UEFA stelt ons nog steeds voor enorme uitdagingen om de speeldagenkalender rond te krijgen", stelt Jan Bluyssen, manager competitiezaken betaald voetbal van de KNVB. In overleg met alle clubs uit de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie is besloten dat de nummer 16 van de Eredivisie alleen deelneemt aan de finale van de play-offs voor promotie en degradatie. Daarmee wordt er een week op de volle speelkalender gewonnen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
47 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
2 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
16 uur geleden