KNVB stelt resterende programma Eredivisie vast
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het restant van het Eredivisieseizoen bekendgemaakt. De voetbalbond publiceerde nu pas de speeldata, aangezien het nu duidelijk is welke clubs na de winterstop actief zijn in Europa. Bij het conceptprogramma uit juni waren de data voor de wedstrijden uit speelrondes 21 tot en met 32 nog niet ingevuld.
Ajax, Feyenoord en PSV spelen na de winterstop in de Europa League, AZ gaat door in de Conference League. De competitiewedstrijden zijn zo ingepland dat deze clubs "gefaciliteerd worden om maximaal te presteren in Europa, maar ook goed voorbereid weer Eredivisiewedstrijden kunnen spelen", meldde de bond.
Opvallende wedstrijden zijn Feyenoord - Ajax op 22 januari (14.30 uur), Feyenoord - PSV op 5 februari (14.30 uur), Ajax - Feyenoord op 19 maart (14.30 uur) en PSV - Ajax op 23 april (14.30 uur).
Veel wedstrijden vinden na de winterstop plaats op een zondag. In de meeste speelrondes zijn er vijf wedstrijden op zondag gepland en drie op zaterdag.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
5 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
9 uur geleden