KNVB stelt oud-trainer Berger aan als technisch adviseur
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Han Berger aangesteld als technisch adviseur. De 72-jarige oud-trainer maakte de laatste zes jaar deel uit van de Raad van Commissarissen van de voetbalbond, waar hij verantwoordelijk was voor de portefeuille 'voetbaltechnische zaken'.
Berger, die op deeltijdbasis adviseur wordt, zal "vanuit zijn expertise en ervaring meedenken over de ontwikkeling van de nationale jeugdteams en een rol spelen in de Academie", meldt de KNVB. Ook blijft hij klankbord van directeur topvoetbal Nigel de Jong, een rol die hij sinds de recente benoeming van De Jong heeft vervuld.
Berger was in het verleden onder meer trainer van AZ, FC Groningen, FC Utrecht en Sparta. Ook was hij technisch directeur bij de Australische nationale bond en Sydney FC.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
13 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
22 uur geleden