Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: statement spelers droeg bij aan vooruitgang in Qatar

KNVB: statement spelers droeg bij aan vooruitgang in Qatar

ZEIST (ANP) - Mede door de inbreng van de voetbalspelers van het Nederlands elftal is de situatie van arbeidsmigranten in Qatar recent verbeterd. Dat zegt Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB. "Dankzij de voetballers wordt er tot in Qatar zelf op bestuurlijk niveau overleg gevoerd", aldus De Jong. "Dit onderwerp staat bovenaan internationale agenda's. Het is nu aan de besturen van de nationale en internationale bonden om de volgende stappen te zetten." In Qatar wordt volgend jaar het wereldkampioenschap gehouden.

De spelers begonnen eerder met de actie 'Football Supports Change' (voetbal steunt verandering), naar aanleiding van uiterst verontrustende berichten over de omstandigheden waarin arbeidsmigranten in Qatar werkten en leefden. De Jong: "Met deze uiting gaven de internationals aan dat de situatie moet veranderen. 'Football Supports Change' is inmiddels een breder plan dat een nieuwe fase is ingegaan, namelijk de fase van bestuurlijk diplomatie en gesprekken met onder meer instanties in Qatar.

"De spelers zijn niet verantwoordelijk voor de toewijzing van het WK aan Qatar", vervolgt De Jong. "Dat waren de nationale en internationale bonden. Daarom zijn de volgende stappen vooral aan de besturen hiervan. Hiermee verhuist de actie van het veld en gaat het terug naar de bestuurskamers. De KNVB is inmiddels gesprekspartner van onder meer mensenrechtenorganisaties, internationale vakbonden en instanties in Qatar. Deze gesprekken zijn al van start gegaan en vorige week vond een eerste bezoek aan Qatar plaats."

Werkgroep

Nederland is ook samen met Engeland, Frankrijk, Duitsland, Rusland, Zweden, Zwitserland en Noorwegen onderdeel van de UEFA-werkgroep die zich in samenwerking met de FIFA richt op de rechten van de arbeidsmigranten in Qatar, zo laat de KNVB verder weten. Deze werkgroep heeft een aantal voorlopige aanbevelingen opgesteld, zoals dat Europese landen die straks meedoen aan het WK minimumeisen stellen aan al hun leveranciers in Qatar die de rechten van de arbeidsmigranten ten goede komen.

"Wij geloven in samenwerking", aldus De Jong. "De KNVB heeft nooit op Qatar als gastland van het WK gestemd en we zijn nog niet gekwalificeerd voor dit eindtoernooi, maar als maatschappelijke bewuste organisatie willen we wel graag duurzame veranderingen in die regio stimuleren. Dat doen we in samenwerking met andere bonden en ook op eigen conto voeren we gesprekken. Zo konden we tijdens ons bezoek aan Qatar vorige week zelf al vooruitgang vaststellen van zaken die vaak al heel lang spelen in het land en de rest van de regio. Die vooruitgang is terug te zien in de hervormingen die onlangs versneld zijn doorgevoerd onder druk van het WK. Maar er is nog veel werk te doen, ook om er zeker van te zijn dat alle wetten worden nageleefd. Ook na het WK."

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

7 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

10 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

11 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

14 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

15 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

15 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

16 uur geleden