Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB start samenwerking met lab over coronatests

KNVB start samenwerking met lab over coronatests

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat samenwerken met het laboratoriumnetwerk Eurofins voor het testen op corona van alle spelers, scheidsrechters en staf in het betaald voetbal. Dat heeft de voetbalbond laten weten. De tests op het virus zijn onderdeel van het protocol Veilige Opstart Betaald Voetbal.

Tenminste één keer per week én minimaal 24 uur voor aanvang van een wedstrijd in de ere- en eerste divisie worden alle betrokkenen op de clublocatie getest. De club faciliteert het testen tijdens de hele competitie of totdat er een vaccin is. De uitslagen worden binnen 24 uur naar de clubarts gestuurd. Bij besmetting wordt de GGD ingelicht. Spelers die positief testen, gaan in quarantaine.

Jacob Olie, algemeen directeur Eurofins Clinical Diagnostics: "Vanuit verschillende industrieën merken we dat er steeds meer behoefte is aan het aantoonbaar maken dat de juiste coronamaatregelen zijn genomen. Voorkomen is immers beter dan genezen. Preventief testen is hierbij een essentieel hulpmiddel."

Eric Gudde, directeur betaald voetbal KNVB: "We hebben er heel veel aan gedaan om het betaald voetbal coronaproof te maken. Vanwege de gezondheid van alle betrokkenen, maar ook om de competities uit te kunnen spelen. De coronatesten sluiten besmettingen niet uit, maar verkleinen wel de risico’s aanzienlijk. Door bij een private instelling de coronatesten in te kopen, kunnen er geen tekorten ontstaan in de gezondheidszorg. Ook dat vinden wij erg belangrijk."

Meer uit Voetbal

AZ klopt FC Groningen dat kansen op play-offs ziet slinken

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een ruime zege op FC Groningen de kansen van de Groningers op het bereiken van de play-offs voor Europees voetbal een stuk kleiner gemaakt. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 3-0, de eerste thuiszege in de Eredivisie sinds 23 februari.

1 uur geleden
Ajax is het winnen verleerd in eindfase van kampioensrace

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is het winnen verleerd in de eindfase van de kampioensrace. De koploper ging in de thuiswedstrijd tegen NEC hard onderuit (0-3) en heeft in de laatste drie duels 8 punten ingeleverd.

1 uur geleden
Ajax gaat fors onderuit tegen NEC en zet landstitel op het spel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een forse nederlaag geleden in de thuiswedstrijd tegen NEC (0-3). Sontje Hansen, Brayann Pereira en Sami Ouaissa maakten na rust de doelpunten voor de bezoekers uit Nijmegen.

1 uur geleden
Barcelona verslaat Real Madrid en heeft titel voor het grijpen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft dankzij een 4-3-zege op Real Madrid een voorschot genomen op de landstitel in Spanje. De ploeg van coach Hansi Flick en aanvoerder Frenkie de Jong boog een 2-0-achterstand nog voor rust om in een 4-2-voorsprong. Na de pauze zorgde de Fransman Kylian Mbappé met zijn derde treffer (4-3) nog voor een spannende slotfase.

1 uur geleden
Feyenoord-verdediger Beelen komt dit seizoen niet meer in actie

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-verdediger Thomas Beelen komt dit seizoen niet meer in actie. De speler haakte in aanloop naar de topper tegen PSV op de training geblesseerd af en zat ook niet bij de selectie. Feyenoord-coach Robin van Persie maakte dat na afloop van Feyenoord-PSV (2-3) bekend.

1 uur geleden
Van Persie ondanks verlies blij met de progressie van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt het knap dat zijn elftal lang heeft meegedaan om de tweede plaats in de Eredivisie. "Ik ben blij met de progressie die wij maken. Ik heb tegen PSV heel veel positieve punten gezien. Maar je wilt altijd meer", zei Van Persie na zijn eerste competitienederlaag tegen PSV (2-3).

1 uur geleden
Paixão kijkt met gemengde gevoelens terug op nederlaag tegen PSV

ROTTERDAM (ANP) - Igor Paixão kijkt met gemengde gevoelens terug op de topper tussen Feyenoord en PSV (2-3). De Braziliaan opende namens de thuisclub al na vijf minuten de score, maar zag PSV in de tweede helft toch nog winnen. "We speelden een prima eerste helft. Maar na de rust moeten we erkennen dat PSV ook een goed team heeft", stelde Paixão na afloop in De Kuip. "Ondanks alles heb ik wel met plezier gespeeld."

2 uur geleden