KNVB stapt naar politie voor oplichter clubs en zaakwaarnemers
ZEIST (ANP) - De KNVB is naar de landelijke eenheid van de politie gestapt om minimaal één fraudeur te ontmaskeren. Dat bevestigt de bond na berichtgeving van De Telegraaf die na onderzoek concludeert dat Nederlandse en buitenlandse clubs en zaakwaarnemers voor bedragen van 2500 tot bijna 20.000 euro zijn opgelicht. Gedupeerden zouden ook met de dood zijn bedreigd.
Eén oplichter zou een 26-jarige voetballer zijn die bij Sparta, Roda JC en een Zweedse club heeft gespeeld. De Telegraaf heeft hem vergeefs geprobeerd te benaderen. Het is onduidelijk of hij alleen heeft gehandeld. Slachtoffers hebben ook aangifte bij politie gedaan.
De gedupeerden zijn op een soortgelijke manier misleid. Iemand neemt de identiteit van een directielid van een voetbalclub aan en toont interesse voor een speler. Daarna volgt een vraag om een voorschot voor een medische keuring, een vergoeding voor een zaakwaarnemer of geld voor een voetbalbond. Zo zouden clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie en clubs en zaakwaarnemers uit in ieder geval België, Groot-Brittannië, Zwitserland en Zweden zijn misleid.
De Telegraaf heeft WhatsApp-verkeer ingezien en geregistreerde gesprekken beluisterd. "We hebben je paspoortgegevens en zullen je vinden. We pakken alles van je af. Mij vind je nooit", zou een man in het Engels tegen een zaakwaarnemer hebben gezegd waarmee de krant heeft gesproken.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
9 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
12 uur geleden