KNVB stapt naar Hoge Raad om terugkrijgen proflicentie Vitesse
ZEIST (ANP) - De KNVB legt zich niet neer bij de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat Vitesse de proflicentie moest terugkrijgen. De voetbalbond meldt dat het in cassatie gaat bij de Hoge Raad.
De KNVB wil duidelijkheid krijgen over de wijze waarop de rechter besluiten van organen van de KNVB, in dit geval de licentiecommissie en beroepscommissie licentiezaken, mag toetsen. Ook wil de bond helderheid over diverse overwegingen van het hof, die de werking van het licentiesysteem betaald voetbal raken.
"We hebben vertrouwen in het licentiesysteem", zegt directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen op de website van de KNVB. "Dit vertrouwen is eerder door de rechtbank bevestigd; vervolgens is daar in hoger beroep door het hof anders over geoordeeld. Nu, gesteund door juridisch advies, kiezen we ervoor het bij de hoogste rechter neer te leggen. In de tussentijd werken we gewoon goed samen met Vitesse: alle wedstrijden zijn ingepland en de club krijgt dezelfde behandeling als andere clubs."
Onzuiver besluit
Het gerechtshof in Arnhem besloot op 3 september dat het besluit om Vitesse uit het profvoetbal te weren juridisch niet zuiver was. Vervolgens heeft de KNVB dat vonnis grondig bestudeerd. De bond zegt 'in het belang van het gehele betaald voetbal' naar de Hoge Raad te stappen. Vitesse heeft inmiddels elf competitieduels in de Keuken Kampioen Divisie gespeeld en werd dinsdag door Katwijk uitgeschakeld in de KNVB-beker.
De KNVB benadrukt dat de competities betaald voetbal onder verantwoordelijkheid van het driekoppige competitiebestuur worden georganiseerd. De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie steunen het besluit om in cassatie te gaan. "Het betaald voetbal is gebaat bij een sterke en onafhankelijke licentiecommissie en beroepscommissie", zegt directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV. "Zij toetsen de regels die clubs gezamenlijk en zelf hebben afgesproken. Die instituten moeten beschermd worden vanwege hun belangrijke functie: professioneel toezicht. Vandaar cassatie."
Directeur Coöperatie Eerste Divisie Marc Boele verwacht dat Vitesse het seizoen afmaakt in de Eerste Divisie. "Voor de continuïteit van de competitie, de primaire doelstelling van het licentiesysteem, is het belangrijk dat de Keuken Kampioen Divisie dit seizoen wordt uitgespeeld met twintig clubs. Daar kunnen we ook van uitgaan, aangezien de uitspraak in de cassatieprocedure niet voor het einde van het seizoen wordt verwacht."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De burgemeester van Den Bosch, Jack Mikkers. besloot dinsdagavond dat de bekerwedstrijd tussen FC Den Bosch en ADO Den Haag pas hervat mocht worden als de ADO-fans het stadion hadden verlaten. "Doorspelen was géén veilige optie meer aangezien het hekwerk bij het uitvak door ADO-supporters volledig was ontwricht", laat een woordvoerder van de gemeente woensdag weten.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema wil in ieder geval nog twee jaar voor het Nederlands elftal uitkomen. Dat schrijft ze in haar column op de site van het Algemeen Dagblad. De topscorer aller tijden van Oranje heeft wel even moeten nadenken over haar besluit.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.
5 uur geledenNYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.
6 uur geleden