KNVB schrapt interlands van jeugdteams in september om corona
ZEIST (ANP) - De interlands van de jeugdteams van de KNVB gaan in september niet door. De UEFA besloot donderdag alle officiële wedstrijden te schrappen en de KNVB liet daarop weten dat ook de vriendschappelijke interlands in september zijn afgelast. De coronacrisis brengt te veel moeilijkheden met zich mee, zoals de vele reisbewegingen, om deze wedstrijden voorlopig in goede orde te organiseren, aldus de voetbalbonden.
In totaal gaan twaalf wedstrijden niet door. Het betreft bij de mannen Oranje onder 19, onder 18 en onder 17 en bij de vrouwen Oranje onder 23, onder 19 en onder 17.
De wedstrijden van het Nederlands elftal in de Nations League tegen Polen (vrijdag 4 september) en Italië (maandag 7 september) gaan wel door. Datzelfde geldt voor de EK-kwalificatiewedstrijden van de Nederlandse vrouwen en van Jong Oranje. De vrouwen voetballen vrijdag 18 september tegen Rusland en Jong Oranje neemt het vrijdag 4 september op tegen Wit-Rusland en dinsdag 8 september tegen Noorwegen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
18 uur geleden