KNVB schrapt interlands van jeugdteams in september om corona
ZEIST (ANP) - De interlands van de jeugdteams van de KNVB gaan in september niet door. De UEFA besloot donderdag alle officiële wedstrijden te schrappen en de KNVB liet daarop weten dat ook de vriendschappelijke interlands in september zijn afgelast. De coronacrisis brengt te veel moeilijkheden met zich mee, zoals de vele reisbewegingen, om deze wedstrijden voorlopig in goede orde te organiseren, aldus de voetbalbonden.
In totaal gaan twaalf wedstrijden niet door. Het betreft bij de mannen Oranje onder 19, onder 18 en onder 17 en bij de vrouwen Oranje onder 23, onder 19 en onder 17.
De wedstrijden van het Nederlands elftal in de Nations League tegen Polen (vrijdag 4 september) en Italië (maandag 7 september) gaan wel door. Datzelfde geldt voor de EK-kwalificatiewedstrijden van de Nederlandse vrouwen en van Jong Oranje. De vrouwen voetballen vrijdag 18 september tegen Rusland en Jong Oranje neemt het vrijdag 4 september op tegen Wit-Rusland en dinsdag 8 september tegen Noorwegen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
4 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
21 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
21 uur geleden