KNVB schrapt interlands van jeugdteams in september om corona
ZEIST (ANP) - De interlands van de jeugdteams van de KNVB gaan in september niet door. De UEFA besloot donderdag alle officiële wedstrijden te schrappen en de KNVB liet daarop weten dat ook de vriendschappelijke interlands in september zijn afgelast. De coronacrisis brengt te veel moeilijkheden met zich mee, zoals de vele reisbewegingen, om deze wedstrijden voorlopig in goede orde te organiseren, aldus de voetbalbonden.
In totaal gaan twaalf wedstrijden niet door. Het betreft bij de mannen Oranje onder 19, onder 18 en onder 17 en bij de vrouwen Oranje onder 23, onder 19 en onder 17.
De wedstrijden van het Nederlands elftal in de Nations League tegen Polen (vrijdag 4 september) en Italië (maandag 7 september) gaan wel door. Datzelfde geldt voor de EK-kwalificatiewedstrijden van de Nederlandse vrouwen en van Jong Oranje. De vrouwen voetballen vrijdag 18 september tegen Rusland en Jong Oranje neemt het vrijdag 4 september op tegen Wit-Rusland en dinsdag 8 september tegen Noorwegen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
45 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is "heel erg trots" op zijn voetballers die in East Rutherford wereldkampioen werden door Argentinië te verslaan (1-0). "Dit is een hele goede generatie voetballers. We zijn altijd in onze ideeën blijven geloven", zei de bondscoach in een flashinterview op het veld. "Het is een hele sterke groep met veel potentie en talent. Ik ben er trots op dat ik deze groep mocht leiden."
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé (27) is met tien doelpunten topscorer van het WK voetbal geworden. Lionel Messi (39), die in de WK-finale op zondag niet tot scoren kwam, eindigde met acht treffers op de tweede plaats. Spanje won de finale met 1-0 na verlenging van Argentinië door een doelpunt van Ferran Torres.
10 uur geleden