KNVB schrapt gele kaart racistisch bejegende speler Dordrecht
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de gele kaart geschrapt die verdediger Seydine N'Diaye van FC Dordrecht vrijdag kreeg in de blessuretijd van de gewonnen thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht (3-1). Scheidsrechter Richard Martens trok geel toen de Fransman zich beklaagde bij de grensrechter. N'Diaye attendeerde de arbitrage op racistische bejegeningen vanuit het uitvak met MVV-supporters.
Martens was zich er volgens de KNVB niet van bewust dat de verdediger van Dordrecht hierom boos naar de grensrechter was gegaan. "Nadat de scheidsrechter duidelijk was geworden wat er precies was voorgevallen, heeft hij de aanklager verzocht de gele kaart niet te registreren", aldus de KNVB. "Na beoordeling van het verzoek van de scheidsrechter heeft de aanklager besloten om het verzoek te honoreren."
MVV heeft twee supporters die de racistische uitingen zouden hebben gedaan een stadionverbod gegeven. De aanklager betaald voetbal start een vooronderzoek naar het incident in Dordrecht.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.
16 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.
39 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
13 uur geleden