KNVB schrapt gele kaart racistisch bejegende speler Dordrecht
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de gele kaart geschrapt die verdediger Seydine N'Diaye van FC Dordrecht vrijdag kreeg in de blessuretijd van de gewonnen thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht (3-1). Scheidsrechter Richard Martens trok geel toen de Fransman zich beklaagde bij de grensrechter. N'Diaye attendeerde de arbitrage op racistische bejegeningen vanuit het uitvak met MVV-supporters.
Martens was zich er volgens de KNVB niet van bewust dat de verdediger van Dordrecht hierom boos naar de grensrechter was gegaan. "Nadat de scheidsrechter duidelijk was geworden wat er precies was voorgevallen, heeft hij de aanklager verzocht de gele kaart niet te registreren", aldus de KNVB. "Na beoordeling van het verzoek van de scheidsrechter heeft de aanklager besloten om het verzoek te honoreren."
MVV heeft twee supporters die de racistische uitingen zouden hebben gedaan een stadionverbod gegeven. De aanklager betaald voetbal start een vooronderzoek naar het incident in Dordrecht.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
17 uur geleden