KNVB roept autoriteiten op matchfixing te onderzoeken
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB hoopt dat de Nederlandse autoriteiten onderzoek gaan doen naar mogelijke matchfixing binnen de voormalige beloftencompetitie. De NOS, die maandenlang onderzoek deed naar matchfixing binnen de Nederlandse sport, onthulde in een podcastserie dat wedstrijden van de beloften van RKC Waalwijk, Fortuna Sittard en Roda JC mogelijk zijn 'gefixt'. De omroep sprak een zelfbenoemde matchfixer, die beweert onder anderen vijf spelers van Jong RKC te hebben omgekocht.
"Op basis van het huidige dossier heeft de KNVB nu onvoldoende mogelijkheden om verder onderzoek te doen en/of tot tuchtrechtelijke vervolging over te gaan", meldt de bond. "Er is geen onomstotelijk bewijs, wat wel nodig is om een zaak te maken. De podcast geeft wel nieuwe inzichten en toont (nogmaals) aan hoe gevoelig het voetbal kan zijn voor benaderingen door criminelen om wedstrijden te 'fixen'. Met deze nieuwe inzichten kunnen politie, OM en overheid wellicht uit de voeten. We zien graag dat de autoriteiten, met al hun opsporingsmogelijkheden, kritisch naar deze podcasts luisteren en verder onderzoek doen naar dit dossier."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
33 minuten geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is er in de Eredivisie niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam te winnen. Het elftal van trainer Joseph Oosting speelde na een slechte eerste helft met 3-3 gelijk. Voor Go Ahead was het alweer het vijfde gelijkspel in acht wedstrijden dit seizoen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de Premier League een overtuigende zege geboekt. De Londenaren zetten voor eigen publiek Bournemouth met 5-1 aan de kant.
2 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Duitse voetbalcompetitie. De regerend kampioen moest zich in de uitwedstrijd tegen Augsburg FC met een gelijkspel tevredenstellen: 2-2. Eerder speelde Bayern München doelpuntloos gelijk bij Schalke 04.
2 uur geledenAUGSBURG (ANP/DPA) - Robin Fellhauer heeft zaterdag het snelste doelpunt ooit in de Bundesliga gemaakt. De aanvaller van Augsburg FC deed dat in de thuiswedstrijd tegen Bayern München, waarin hij na acht seconden scoorde.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De wedstrijd tussen Rayo Vallecano en Athletic Club in de hoogste Spaanse voetbalklasse is zaterdagmiddag gestaakt. Dat gebeurde nadat fans van de thuisclub in het Estadio de Vallecas voorwerpen op het veld gooiden uit protest tegen voorzitter Raúl Martín Presa.
4 uur geleden