KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt er serieus rekening mee dat de Verenigde Staten en Mexico zich terugtrekken als kandidaat voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen in 2027. Dat vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong in Zeist. Een kleine twee weken terug liet Zuid-Afrika de FIFA al weten van het WK af te zien. Als ook de VS en Mexico zich terugtrekken, houdt de KNVB (samen met de Duitse en Belgische voetbalbond) alleen Brazilië als concurrent over.
"Brazilië gaat als enige andere kandidaat-organisator vol gas vooruit", aldus De Jong, die bij de Verenigde Staten en Mexico weinig beweging ziet en rekening houdt met een korte afzegging op de korte of iets langere termijn. "Dat is puur mijn inschatting. Het is ongelooflijk veel werk. De Verenigde Staten en Mexico organiseren in 2026 het WK voor mannen en in 2028 zijn de Olympische Spelen in Los Angeles. Het risico bestaat dat van hen het beeld ontstaat van 'Rupsje Nooitgenoeg'."
De KNVB en de Duitse en Belgische voetbalbond leveren donderdag in Zürich bij de FIFA de fysieke documenten in. Het WK wordt toegewezen tijdens het congres van de wereldvoetbalbond in Bangkok op 17 mei.
Meisjes en vrouwen
Nu Zuid-Afrika zich heeft teruggetrokken voor de organisatie, wil De Jong zich de komende tijd vooral richten op de Afrikaanse landen. Zij zouden vermoedelijk stemmen op Zuid-Afrika en moeten nu een andere keuze maken. "Het is nu zaak te kijken hoe we die landen kunnen bereiken. Hun stem kan cruciaal worden."
De KNVB hoopt met de toewijzing van het WK meer meisjes en vrouwen in Nederland aan het voetballen te krijgen. "Ons ledenbestand bestaat nu voor 15 tot 20 procent uit vrouwen. In Scandinavische landen is dat ongeveer 30 procent. We willen een inhaalslag maken."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
7 uur geleden