KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt er serieus rekening mee dat de Verenigde Staten en Mexico zich terugtrekken als kandidaat voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen in 2027. Dat vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong in Zeist. Een kleine twee weken terug liet Zuid-Afrika de FIFA al weten van het WK af te zien. Als ook de VS en Mexico zich terugtrekken, houdt de KNVB (samen met de Duitse en Belgische voetbalbond) alleen Brazilië als concurrent over.
"Brazilië gaat als enige andere kandidaat-organisator vol gas vooruit", aldus De Jong, die bij de Verenigde Staten en Mexico weinig beweging ziet en rekening houdt met een korte afzegging op de korte of iets langere termijn. "Dat is puur mijn inschatting. Het is ongelooflijk veel werk. De Verenigde Staten en Mexico organiseren in 2026 het WK voor mannen en in 2028 zijn de Olympische Spelen in Los Angeles. Het risico bestaat dat van hen het beeld ontstaat van 'Rupsje Nooitgenoeg'."
De KNVB en de Duitse en Belgische voetbalbond leveren donderdag in Zürich bij de FIFA de fysieke documenten in. Het WK wordt toegewezen tijdens het congres van de wereldvoetbalbond in Bangkok op 17 mei.
Meisjes en vrouwen
Nu Zuid-Afrika zich heeft teruggetrokken voor de organisatie, wil De Jong zich de komende tijd vooral richten op de Afrikaanse landen. Zij zouden vermoedelijk stemmen op Zuid-Afrika en moeten nu een andere keuze maken. "Het is nu zaak te kijken hoe we die landen kunnen bereiken. Hun stem kan cruciaal worden."
De KNVB hoopt met de toewijzing van het WK meer meisjes en vrouwen in Nederland aan het voetballen te krijgen. "Ons ledenbestand bestaat nu voor 15 tot 20 procent uit vrouwen. In Scandinavische landen is dat ongeveer 30 procent. We willen een inhaalslag maken."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
3 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
5 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
16 uur geleden