KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt er serieus rekening mee dat de Verenigde Staten en Mexico zich terugtrekken als kandidaat voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen in 2027. Dat vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong in Zeist. Een kleine twee weken terug liet Zuid-Afrika de FIFA al weten van het WK af te zien. Als ook de VS en Mexico zich terugtrekken, houdt de KNVB (samen met de Duitse en Belgische voetbalbond) alleen Brazilië als concurrent over.
"Brazilië gaat als enige andere kandidaat-organisator vol gas vooruit", aldus De Jong, die bij de Verenigde Staten en Mexico weinig beweging ziet en rekening houdt met een korte afzegging op de korte of iets langere termijn. "Dat is puur mijn inschatting. Het is ongelooflijk veel werk. De Verenigde Staten en Mexico organiseren in 2026 het WK voor mannen en in 2028 zijn de Olympische Spelen in Los Angeles. Het risico bestaat dat van hen het beeld ontstaat van 'Rupsje Nooitgenoeg'."
De KNVB en de Duitse en Belgische voetbalbond leveren donderdag in Zürich bij de FIFA de fysieke documenten in. Het WK wordt toegewezen tijdens het congres van de wereldvoetbalbond in Bangkok op 17 mei.
Meisjes en vrouwen
Nu Zuid-Afrika zich heeft teruggetrokken voor de organisatie, wil De Jong zich de komende tijd vooral richten op de Afrikaanse landen. Zij zouden vermoedelijk stemmen op Zuid-Afrika en moeten nu een andere keuze maken. "Het is nu zaak te kijken hoe we die landen kunnen bereiken. Hun stem kan cruciaal worden."
De KNVB hoopt met de toewijzing van het WK meer meisjes en vrouwen in Nederland aan het voetballen te krijgen. "Ons ledenbestand bestaat nu voor 15 tot 20 procent uit vrouwen. In Scandinavische landen is dat ongeveer 30 procent. We willen een inhaalslag maken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.
45 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
1 dag geleden