Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027

KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027

ZEIST (ANP) - De KNVB houdt er serieus rekening mee dat de Verenigde Staten en Mexico zich terugtrekken als kandidaat voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen in 2027. Dat vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong in Zeist. Een kleine twee weken terug liet Zuid-Afrika de FIFA al weten van het WK af te zien. Als ook de VS en Mexico zich terugtrekken, houdt de KNVB (samen met de Duitse en Belgische voetbalbond) alleen Brazilië als concurrent over.

"Brazilië gaat als enige andere kandidaat-organisator vol gas vooruit", aldus De Jong, die bij de Verenigde Staten en Mexico weinig beweging ziet en rekening houdt met een korte afzegging op de korte of iets langere termijn. "Dat is puur mijn inschatting. Het is ongelooflijk veel werk. De Verenigde Staten en Mexico organiseren in 2026 het WK voor mannen en in 2028 zijn de Olympische Spelen in Los Angeles. Het risico bestaat dat van hen het beeld ontstaat van 'Rupsje Nooitgenoeg'."

De KNVB en de Duitse en Belgische voetbalbond leveren donderdag in Zürich bij de FIFA de fysieke documenten in. Het WK wordt toegewezen tijdens het congres van de wereldvoetbalbond in Bangkok op 17 mei.

Meisjes en vrouwen

Nu Zuid-Afrika zich heeft teruggetrokken voor de organisatie, wil De Jong zich de komende tijd vooral richten op de Afrikaanse landen. Zij zouden vermoedelijk stemmen op Zuid-Afrika en moeten nu een andere keuze maken. "Het is nu zaak te kijken hoe we die landen kunnen bereiken. Hun stem kan cruciaal worden."

De KNVB hoopt met de toewijzing van het WK meer meisjes en vrouwen in Nederland aan het voetballen te krijgen. "Ons ledenbestand bestaat nu voor 15 tot 20 procent uit vrouwen. In Scandinavische landen is dat ongeveer 30 procent. We willen een inhaalslag maken."

Meer uit Voetbal

Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

4 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

5 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

5 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

6 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

7 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

7 uur geleden