Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027

KNVB rekent op terugtrekking VS en Mexico voor organisatie WK 2027

ZEIST (ANP) - De KNVB houdt er serieus rekening mee dat de Verenigde Staten en Mexico zich terugtrekken als kandidaat voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen in 2027. Dat vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong in Zeist. Een kleine twee weken terug liet Zuid-Afrika de FIFA al weten van het WK af te zien. Als ook de VS en Mexico zich terugtrekken, houdt de KNVB (samen met de Duitse en Belgische voetbalbond) alleen Brazilië als concurrent over.

"Brazilië gaat als enige andere kandidaat-organisator vol gas vooruit", aldus De Jong, die bij de Verenigde Staten en Mexico weinig beweging ziet en rekening houdt met een korte afzegging op de korte of iets langere termijn. "Dat is puur mijn inschatting. Het is ongelooflijk veel werk. De Verenigde Staten en Mexico organiseren in 2026 het WK voor mannen en in 2028 zijn de Olympische Spelen in Los Angeles. Het risico bestaat dat van hen het beeld ontstaat van 'Rupsje Nooitgenoeg'."

De KNVB en de Duitse en Belgische voetbalbond leveren donderdag in Zürich bij de FIFA de fysieke documenten in. Het WK wordt toegewezen tijdens het congres van de wereldvoetbalbond in Bangkok op 17 mei.

Meisjes en vrouwen

Nu Zuid-Afrika zich heeft teruggetrokken voor de organisatie, wil De Jong zich de komende tijd vooral richten op de Afrikaanse landen. Zij zouden vermoedelijk stemmen op Zuid-Afrika en moeten nu een andere keuze maken. "Het is nu zaak te kijken hoe we die landen kunnen bereiken. Hun stem kan cruciaal worden."

De KNVB hoopt met de toewijzing van het WK meer meisjes en vrouwen in Nederland aan het voetballen te krijgen. "Ons ledenbestand bestaat nu voor 15 tot 20 procent uit vrouwen. In Scandinavische landen is dat ongeveer 30 procent. We willen een inhaalslag maken."

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

14 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

14 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

14 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

15 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

15 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

16 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

17 uur geleden