Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB rekent op 8 procent van kaarten voor WK-duels van Oranje

KNVB rekent op 8 procent van kaarten voor WK-duels van Oranje

DOHA (ANP) - De KNVB verwacht 8 procent van de beschikbare kaarten voor iedere wedstrijd van Oranje op het WK in Qatar over de supporters van het Nederlands elftal te kunnen verdelen.

Oranje komt op 21 november al in de allereerste wedstrijd van de mondiale eindronde in actie tegen Senegal, aanvang 11.00 uur Nederlandse tijd. Daarna volgen groepsduels met Ecuador (25 november) en Qatar (29 november).

Oranje opent het WK op 21 november met een wedstrijd tegen regerend kampioen van Afrika in het Al Thumama Stadium met een capaciteit van 40.000 toeschouwers. De aftrap van het duel met Ecuador is om 17.00 uur in het Khalifa International Stadium, met zo'n 45.000 zitplaatsen. Qatar is vanaf 16.00 uur de tegenstander in Al Bayt Stadium, met een capaciteit van 60.000 het op een na grootste stadion op het WK.

Dichtbij luchthaven

Het Al Thumama Stadium ligt ten zuiden van Doha, dichtbij de internationale luchthaven Hamad. Het voetbaltheater heeft de vorm van een gahfiya, een traditionele pet die door mannen in het Midden-Oosten wordt gedragen. Na het WK wordt de capaciteit van het stadion gehalveerd naar 20.000.

Het Khalifa International Stadium in Doha is het enige WK-stadion dat niet speciaal voor de mondiale eindronde is gebouwd. Het is sinds 1976 wel aan aantal keren gerenoveerd. Liverpool en Flamengo speelden er in 2019 de finale voor de wereldbeker voor clubteams.

Al ruim 800.000 WK-kaarten verkocht

Het Al-Bayt-stadion ligt in Al Khor, aan de noordkust van Qatar op ongeveer 35 kilometer afstand van hoofdstad Doha. Het stadion heeft de vorm van een bedoeïenentent. Al Khor is niet aangesloten op het gloednieuwe metronetwerk.

Wereldvoetbalbond FIFA maakte afgelopen week bekend dat er al ruim 800.000 kaarten voor het WK zijn verkocht. Op 5 april start de volgende verkoopronde. De meest trouwe fans van Oranje in de afgelopen jaren krijgen van de KNVB voorrang bij de kaartverdeling.

Meer uit Voetbal

Van Bommel 'bijna 100 procent tevreden' na debuut bij België

N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea

5 uur geleden
Frankrijk verslaat Turkije bij debuut bondscoach Zidane

İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

10 uur geleden
Van Bommel debuteert als bondscoach van België met zege op Italië

ROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.

10 uur geleden
Ajax noteerde afgelopen seizoen 2 miljoen euro winst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.

14 uur geleden
Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

19 uur geleden
Oranje traint dag na duel met Duitsland met invallers en reserves

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.

19 uur geleden
Wirtz en Burkardt vervangen geblesseerd duo bij Duitsland

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.

20 uur geleden