KNVB rekent op 15.000 Nederlandse fans in München
MÜNCHEN (ANP) - De KNVB verwacht dat 10.000 tot 15.000 supporters naar München komen voor de achtste finale van het Nederlands elftal tegen Roemenië op het EK. Minimaal 7000 fans hebben een kaartje voor het duel van dinsdag in de Allianz Arena. De drie groepsduels van Oranje op de Europese eindronde trokken ruim 40.000 Nederlandse supporters naar Hamburg, Leipzig en Berlijn.
De KNVB heeft geen kaartjes meer voor de achtste finale van het Nederlands elftal. Alle beschikbare tickets voor wedstrijden van Oranje tot en met de finale zijn toegewezen aan clubcardhouders. Als er extra tickets beschikbaar komen, gaan die naar clubcardhouders die zijn uitgeloot en op de wachtlijst staan. Op internet worden nog wel tickets voor de achtste finale tegen Roemenië aangeboden, vaak voor 350 euro en meer.
Supporters van het Nederlands elftal kunnen dinsdagmiddag terecht in een fanzone bij het Olympiapark. De KNVB onderzoekt nog of fans van Oranje voor de wedstrijd gezamenlijk naar de Allianz Arena kunnen lopen. De afstand vanaf het centrum van de stad naar het stadion is namelijk zo groot dat er op deze Europese eindronde nog geen fanmars in München is geweest.
Alternatieven
Nederlandse fans maakten voor de drie groepsduels op het EK indruk met hun Oranjemars. Tienduizenden supporters liepen in Hamburg, Leipzig en Berlijn achter een oranje dubbeldekker zingend en dansend richting het stadion, waar de ploeg van bondscoach Ronald Koeman tegen Polen, Frankrijk en Oostenrijk speelde. Ze trokken zo de aandacht van veel media uit binnen- en buitenland.
In München is het zo'n twee uur wandelen vanaf het centrum van de stad naar de Allianz Arena. De KNVB bekijkt nu samen met de autoriteiten van München of er nog alternatieven zijn voor een Oranjemars. De wedstrijd tussen Nederland en Roemenië begint dinsdag om 18.00 uur.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het advies om in de regio Utrecht water drie minuten te koken voor gebruik, geldt in ieder geval tot en met dinsdag. Waterbedrijf Vitens heeft zaterdag twintig monsters van water uit het gebied genomen en op kweek gezet. Over twee dagen wordt dan duidelijk of de bacterie enterokokken is gevonden. "Dat proces kunnen we niet versnellen en moet zorgvuldig gebeuren", legt een woordvoerder uit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De seinstoring tussen Amsterdam Zuid en Schiphol is opgelost, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen Amsterdam Zuid en Schiphol wordt weer opgestart.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft foto's gepubliceerd van twee verdachten die betrokken zouden zijn bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Het gaat om de 57-jarige Denise Soekra uit Paramaribo en de 32-jarige Claimond Maes uit Rotterdam.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nadat onbekenden in Arnhem een regenboogbanner in brand hadden gestoken, roept burgemeester Ahmed Marcouch zaterdag op de regenboogvlag te hijsen. Dat heeft de gemeente Arnhem zelf ook gedaan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Albert Heijn "doet er alles aan" om zo snel mogelijk weer nieuw verpakt water en waterflessen in de schappen van filialen in en rond Utrecht te hebben. Dat laat een woordvoerder van de supermarktketen weten. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad ziet de supermarktketen zaterdag dat er meer water wordt verkocht. Tegelijkertijd roept Albert Heijn klanten op om niet te veel in te slaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er rijden zaterdagochtend bijna geen treinen van en naar Schiphol, meldt ProRail. Alleen op het traject tussen Schiphol en Hoofddorp is beperkt treinverkeer. Op alle andere trajecten van en naar Schiphol ligt het treinverkeer stil. Dit komt door een sein- en wisselstoring op het traject tussen Amsterdam Zuid en Schiphol en de uitvoering van geplande werkzaamheden op het traject tussen Amsterdam Centraal en Schiphol.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij verschillende supermarktfilialen in en rond Utrecht loopt de verkoop van verpakt en flessenwater hard, blijkt uit een kleine rondgang. Waterbedrijf Vitens kwam eerder zaterdagochtend met een kookadvies omdat het drinkwater in en rond de stad "licht verontreinigd" is met de darmbacterie enterokokken.
9 uur geleden