KNVB presenteert plan tegen racisme
DEN HAAG (ANP) - Met onder meer slimme camera's en langere stadionverboden willen voetbalbond KNVB en kabinet een vuist maken tegen racisme in het voetbal. De afgelopen maanden werd aan een pakket van maatregelen gewerkt. Zaterdagmiddag wordt het gepresenteerd bij voetbalclub AVV Zeeburgia in Amsterdam.
Een incident in november, tijdens de wedstrijd FC Den Bosch tegen Excelsior, was de aanleiding voor het initiatief. Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira werd daar door supporters racistisch bejegend. De Nederlands-Guineese speler zei onder meer te zijn uitgemaakt voor 'kankeraap, kankerneger en katoenplukker', en hield het niet droog op het veld.
Het voorval maakte niet alleen bij Moreira veel emoties los, maar ook elders in het land. Onder anderen premier Rutte en ministers Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) en Bruno Bruins (Sport) spraken zich uit, en waren er ook bij toen eind november een actieplan werd aangekondigd.
Dat er slimme camera's komen en een app waarmee supporters melding kunnen maken van racisme, lekte vorige week uit via het AD. Maar de lijst van mogelijke maatregelen die in november werd genoemd, was langer. Puntenaftrek voor teams, hogere boetes, een strakkere meldplicht voor notoire raddraaiers: volgens Eric Gudde van de KNVB behoorde het allemaal tot de mogelijkheden.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
7 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
13 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
14 uur geleden