KNVB praat voetbalclubs bij over coronaprotocol
ZEIST (ANP) - De KNVB praat de clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie dinsdagmiddag bij over het coronaprotocol. Naar aanleiding van de hoge aantallen besmettingen waar ook de voetbalclubs mee te maken hebben, heeft de KNVB samen met de Eredivisie CV (ECV) en de Coöperatie Eerste Divisie (CED) het initiatief genomen tot dit gesprek.
De organisaties gaan het protocol, dat al geruime tijd van kracht is, nogmaals bespreken met de clubs. Belangrijk aandachtspunt is het handhaven van de 1,5 meter afstand buiten trainingen en wedstrijden om. Zo wordt de voetballers nadrukkelijk gevraagd om niet met elkaar in een auto te reizen. Mogelijk worden de regels op sommige punten aangescherpt of verduidelijkt. De KNVB, ECV en CED willen voorkomen dat net als in onder meer Engeland, Italië en Frankrijk veel wedstrijden moeten worden uitgesteld omdat clubs te weinig spelers hebben.
Ajax en Vitesse moesten vorige week hun trainingskamp in Portugal afbreken vanwege positieve testuitslagen en ook NEC keerde eerder terug uit Spanje. PSV en Feyenoord besloten hun buitenlandse trainingskamp vooraf al te schrappen vanwege coronabesmettingen binnen de selectie.
De Eredivisie wordt komend weekeinde hervat, de Keuken Kampioen Divisie ging afgelopen weekeinde al weer van start. Twee wedstrijden (Excelsior - ADO Den Haag en TOP Oss - Jong AZ) moesten uitgesteld worden vanwege de coronaperikelen. Wedstrijden gaan in principe door als een club minimaal dertien spelers over heeft, van wie in ieder geval één keeper.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
17 uur geleden