Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat voetbalclubs bij over coronaprotocol

KNVB praat voetbalclubs bij over coronaprotocol

ZEIST (ANP) - De KNVB praat de clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie dinsdagmiddag bij over het coronaprotocol. Naar aanleiding van de hoge aantallen besmettingen waar ook de voetbalclubs mee te maken hebben, heeft de KNVB samen met de Eredivisie CV (ECV) en de Coöperatie Eerste Divisie (CED) het initiatief genomen tot dit gesprek.

De organisaties gaan het protocol, dat al geruime tijd van kracht is, nogmaals bespreken met de clubs. Belangrijk aandachtspunt is het handhaven van de 1,5 meter afstand buiten trainingen en wedstrijden om. Zo wordt de voetballers nadrukkelijk gevraagd om niet met elkaar in een auto te reizen. Mogelijk worden de regels op sommige punten aangescherpt of verduidelijkt. De KNVB, ECV en CED willen voorkomen dat net als in onder meer Engeland, Italië en Frankrijk veel wedstrijden moeten worden uitgesteld omdat clubs te weinig spelers hebben.

Ajax en Vitesse moesten vorige week hun trainingskamp in Portugal afbreken vanwege positieve testuitslagen en ook NEC keerde eerder terug uit Spanje. PSV en Feyenoord besloten hun buitenlandse trainingskamp vooraf al te schrappen vanwege coronabesmettingen binnen de selectie.

De Eredivisie wordt komend weekeinde hervat, de Keuken Kampioen Divisie ging afgelopen weekeinde al weer van start. Twee wedstrijden (Excelsior - ADO Den Haag en TOP Oss - Jong AZ) moesten uitgesteld worden vanwege de coronaperikelen. Wedstrijden gaan in principe door als een club minimaal dertien spelers over heeft, van wie in ieder geval één keeper.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

5 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

7 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

8 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

8 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

14 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

17 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden