Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat met vele partijen, besluit volgt mogelijk later

KNVB praat met vele partijen, besluit volgt mogelijk later

ZEIST (ANP) - De KNVB praat vanaf laat in de ochtend de clubs uit het betaalde voetbal via een videoverbinding bij over de mogelijke consequenties van de nieuwe maatregelen van het kabinet in de strijd tegen het coronavirus. Nu alle bijeenkomsten tot 1 juni zijn verboden, willen de clubs graag weten of het kabinet een uitzondering gaat maken voor sporters.

Want als ook voetballers nog ruim twee maanden niet mogen trainen of zelfs zonder publiek geen wedstrijden mogen spelen, dan lijkt het onmogelijk de eredivisie en eerste divisie nog af te maken. De eredivisie telt nog acht speelronden en wat inhaalwedstrijden, met aansluitend de play-offs.

De KNVB is net als sportkoepel NOC*NSF al vanaf maandagavond in overleg met de ministeries van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en van Justitie en Veiligheid. Een woordvoerder van de KNVB kan nog niet zeggen of zijn bond al antwoord heeft gekregen op enkele prangende vragen.

UEFA

De KNVB staat niet alleen in contact met clubs uit het betaalde voetbal en de ministeries van VWS en Justitie en Veiligheid. De nationale voetbalbond trekt ook gelijk op met de UEFA, want de meeste Europese competities kampen met dezelfde problemen. De UEFA staat nu nog op het standpunt dat alle competities eind juni afgerond moeten zijn. Die datum is gekozen omdat er spelers op 1 juli van club wisselen. Eind juni lopen ook veel contracten van voetballers af. Mogelijk is de UEFA bereid om competities langer door te laten lopen en pas in het najaar aan het volgende seizoen te beginnen.

Het is de vraag of de KNVB dinsdagmiddag al kan zeggen of het seizoen in het betaalde voetbal afgemaakt kan worden. Gezien de vele betrokken partijen kan een definitieve beslissing daarover ook nog wel even op zich laten wachten. De nationale voetbalbond heeft verschillende scenario's bedacht sinds de uitbraak van het coronavirus. Het meest ongewenste plan is dat de eredivisie en eerste divisie niet worden uitgespeeld.

In dat geval plaatst de huidige koploper Ajax zich vermoedelijk rechtstreeks voor de Champions League en degraderen er wellicht geen clubs. AZ, de nummer twee van de ranglijst, mag de voorronde van de Champions League in en nummer drie Feyenoord kwalificeert zich voor de Europa League. PSV en Willem II mogen dan uitkomen in de voorronde van de Europa League. De kans bestaat dan ook dat de eredivisie volgend seizoen uit twintig ploegen bestaat, inclusief SC Cambuur en De Graafschap, de huidige nummers 1 en 2 van de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Hattrick Lewandowski bij 6-0-zege Polen op Roemenië

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.

6 uur geleden
Koploper Heracles Almelo verspeelt punten bij Helmond Sport

HELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.

6 uur geleden
De Bruyne loodst België langs Turkije in Nations League: 3-0

LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.

6 uur geleden
Aartsrivalen Frankrijk en Italië in evenwicht in Nations League

SAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.

6 uur geleden
Jong Oranje houdt kansen op EK in leven met zege op Slovenen

MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.

9 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan ook van Moldavië

ASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.

9 uur geleden
Oranje traint dag na gelijkspel tegen Grieken met negen spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.

10 uur geleden