Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

ZEIST (ANP) - De KNVB praat met Ronald Koeman over de opvolging van Louis van Gaal na het WK in Qatar. Bronnen bevestigen een bericht daarover van de NOS. Koeman liet eerder al doorschemeren open te staan voor een terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal.

Van Gaal (70) stopt na het WK van eind dit jaar. De 58-jarige Koeman zit zonder werk na zijn ontslag bij FC Barcelona, eind oktober. Koeman had Oranje in de zomer van 2020 verlaten omdat hij als trainer aan de slag kon bij FC Barcelona, de club die hij in 1992 als speler de Europa Cup 1 bezorgde.

Een woordvoerder van de KNVB wil de gesprekken met Koeman niet bevestigen. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat." Ook zaakwaarnemer Rob Jansen van Koeman weigert commentaar te geven.

Finale 2019

Onder leiding van Koeman haalde Oranje de finale van de eerste editie van de Nations League in 2019 en kwalificeerde het zich voor het EK 2020. Dat toernooi werd als gevolg van de coronaperikelen uitgesteld naar 2021. Koeman wilde daar niet op wachten toen zijn droomclub Barcelona zich bij hem meldde. Hij won met de Catalaanse ploeg in zijn eerste seizoen de Spaanse beker, maar de landstitel bleef buiten bereik en in de Champions League werd Barcelona in de achtste finales overklast door Paris Saint-Germain.

Koeman moest afgelopen zomer afscheid nemen van Lionel Messi en werd na een stroeve start van het seizoen ontslagen. Hij voelde in de maanden daarvoor al weinig vertrouwen en steun van voorzitter Joan Laporta.

Serie

In de Videoland-serie Força Koeman sprak de oud-international zijn wens uit om nog eens terug te keren bij Oranje. "Je wordt bondscoach om ook een eindtoernooi mee te maken. Dat ontbreekt, door Covid ging het EK in 2020 niet door", aldus Koeman. "Als ik daar ooit weer een kans voor krijg... Ik ga niet solliciteren, maar dat is wel een 'gemisje'. Wie weet komt dat nog een keer. Dat past misschien nog wel het beste bij mij: niet iedere dag op het veld staan."

Aanvoerder Virgil van Dijk zei onlangs dat hij Koeman graag ziet terugkeren. "Ik heb een fantastische tijd gehad onder Ronald bij Oranje. Als er nu al plannen gemaakt gaan worden voor na het WK, dan is hij een heel goede kandidaat en zal hij hoog op de lijst staan", aldus de verdediger van Liverpool. Oranje komt maandag in Zeist bijeen voor de voorbereiding op de oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

6 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

6 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

6 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

6 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

8 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

8 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

8 uur geleden