Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

ZEIST (ANP) - De KNVB praat met Ronald Koeman over de opvolging van Louis van Gaal na het WK in Qatar. Bronnen bevestigen een bericht daarover van de NOS. Koeman liet eerder al doorschemeren open te staan voor een terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal.

Van Gaal (70) stopt na het WK van eind dit jaar. De 58-jarige Koeman zit zonder werk na zijn ontslag bij FC Barcelona, eind oktober. Koeman had Oranje in de zomer van 2020 verlaten omdat hij als trainer aan de slag kon bij FC Barcelona, de club die hij in 1992 als speler de Europa Cup 1 bezorgde.

Een woordvoerder van de KNVB wil de gesprekken met Koeman niet bevestigen. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat." Ook zaakwaarnemer Rob Jansen van Koeman weigert commentaar te geven.

Finale 2019

Onder leiding van Koeman haalde Oranje de finale van de eerste editie van de Nations League in 2019 en kwalificeerde het zich voor het EK 2020. Dat toernooi werd als gevolg van de coronaperikelen uitgesteld naar 2021. Koeman wilde daar niet op wachten toen zijn droomclub Barcelona zich bij hem meldde. Hij won met de Catalaanse ploeg in zijn eerste seizoen de Spaanse beker, maar de landstitel bleef buiten bereik en in de Champions League werd Barcelona in de achtste finales overklast door Paris Saint-Germain.

Koeman moest afgelopen zomer afscheid nemen van Lionel Messi en werd na een stroeve start van het seizoen ontslagen. Hij voelde in de maanden daarvoor al weinig vertrouwen en steun van voorzitter Joan Laporta.

Serie

In de Videoland-serie Força Koeman sprak de oud-international zijn wens uit om nog eens terug te keren bij Oranje. "Je wordt bondscoach om ook een eindtoernooi mee te maken. Dat ontbreekt, door Covid ging het EK in 2020 niet door", aldus Koeman. "Als ik daar ooit weer een kans voor krijg... Ik ga niet solliciteren, maar dat is wel een 'gemisje'. Wie weet komt dat nog een keer. Dat past misschien nog wel het beste bij mij: niet iedere dag op het veld staan."

Aanvoerder Virgil van Dijk zei onlangs dat hij Koeman graag ziet terugkeren. "Ik heb een fantastische tijd gehad onder Ronald bij Oranje. Als er nu al plannen gemaakt gaan worden voor na het WK, dan is hij een heel goede kandidaat en zal hij hoog op de lijst staan", aldus de verdediger van Liverpool. Oranje komt maandag in Zeist bijeen voor de voorbereiding op de oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

1 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

4 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

5 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

6 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

10 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

14 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden