Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

ZEIST (ANP) - De KNVB praat met Ronald Koeman over de opvolging van Louis van Gaal na het WK in Qatar. Bronnen bevestigen een bericht daarover van de NOS. Koeman liet eerder al doorschemeren open te staan voor een terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal.

Van Gaal (70) stopt na het WK van eind dit jaar. De 58-jarige Koeman zit zonder werk na zijn ontslag bij FC Barcelona, eind oktober. Koeman had Oranje in de zomer van 2020 verlaten omdat hij als trainer aan de slag kon bij FC Barcelona, de club die hij in 1992 als speler de Europa Cup 1 bezorgde.

Een woordvoerder van de KNVB wil de gesprekken met Koeman niet bevestigen. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat." Ook zaakwaarnemer Rob Jansen van Koeman weigert commentaar te geven.

Finale 2019

Onder leiding van Koeman haalde Oranje de finale van de eerste editie van de Nations League in 2019 en kwalificeerde het zich voor het EK 2020. Dat toernooi werd als gevolg van de coronaperikelen uitgesteld naar 2021. Koeman wilde daar niet op wachten toen zijn droomclub Barcelona zich bij hem meldde. Hij won met de Catalaanse ploeg in zijn eerste seizoen de Spaanse beker, maar de landstitel bleef buiten bereik en in de Champions League werd Barcelona in de achtste finales overklast door Paris Saint-Germain.

Koeman moest afgelopen zomer afscheid nemen van Lionel Messi en werd na een stroeve start van het seizoen ontslagen. Hij voelde in de maanden daarvoor al weinig vertrouwen en steun van voorzitter Joan Laporta.

Serie

In de Videoland-serie Força Koeman sprak de oud-international zijn wens uit om nog eens terug te keren bij Oranje. "Je wordt bondscoach om ook een eindtoernooi mee te maken. Dat ontbreekt, door Covid ging het EK in 2020 niet door", aldus Koeman. "Als ik daar ooit weer een kans voor krijg... Ik ga niet solliciteren, maar dat is wel een 'gemisje'. Wie weet komt dat nog een keer. Dat past misschien nog wel het beste bij mij: niet iedere dag op het veld staan."

Aanvoerder Virgil van Dijk zei onlangs dat hij Koeman graag ziet terugkeren. "Ik heb een fantastische tijd gehad onder Ronald bij Oranje. Als er nu al plannen gemaakt gaan worden voor na het WK, dan is hij een heel goede kandidaat en zal hij hoog op de lijst staan", aldus de verdediger van Liverpool. Oranje komt maandag in Zeist bijeen voor de voorbereiding op de oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.

Meer uit Voetbal

FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

1 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

1 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

2 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

11 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

15 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

19 uur geleden