Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje

ZEIST (ANP) - De KNVB praat met Ronald Koeman over de opvolging van Louis van Gaal na het WK in Qatar. Bronnen bevestigen een bericht daarover van de NOS. Koeman liet eerder al doorschemeren open te staan voor een terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal.

Van Gaal (70) stopt na het WK van eind dit jaar. De 58-jarige Koeman zit zonder werk na zijn ontslag bij FC Barcelona, eind oktober. Koeman had Oranje in de zomer van 2020 verlaten omdat hij als trainer aan de slag kon bij FC Barcelona, de club die hij in 1992 als speler de Europa Cup 1 bezorgde.

Een woordvoerder van de KNVB wil de gesprekken met Koeman niet bevestigen. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat." Ook zaakwaarnemer Rob Jansen van Koeman weigert commentaar te geven.

Finale 2019

Onder leiding van Koeman haalde Oranje de finale van de eerste editie van de Nations League in 2019 en kwalificeerde het zich voor het EK 2020. Dat toernooi werd als gevolg van de coronaperikelen uitgesteld naar 2021. Koeman wilde daar niet op wachten toen zijn droomclub Barcelona zich bij hem meldde. Hij won met de Catalaanse ploeg in zijn eerste seizoen de Spaanse beker, maar de landstitel bleef buiten bereik en in de Champions League werd Barcelona in de achtste finales overklast door Paris Saint-Germain.

Koeman moest afgelopen zomer afscheid nemen van Lionel Messi en werd na een stroeve start van het seizoen ontslagen. Hij voelde in de maanden daarvoor al weinig vertrouwen en steun van voorzitter Joan Laporta.

Serie

In de Videoland-serie Força Koeman sprak de oud-international zijn wens uit om nog eens terug te keren bij Oranje. "Je wordt bondscoach om ook een eindtoernooi mee te maken. Dat ontbreekt, door Covid ging het EK in 2020 niet door", aldus Koeman. "Als ik daar ooit weer een kans voor krijg... Ik ga niet solliciteren, maar dat is wel een 'gemisje'. Wie weet komt dat nog een keer. Dat past misschien nog wel het beste bij mij: niet iedere dag op het veld staan."

Aanvoerder Virgil van Dijk zei onlangs dat hij Koeman graag ziet terugkeren. "Ik heb een fantastische tijd gehad onder Ronald bij Oranje. Als er nu al plannen gemaakt gaan worden voor na het WK, dan is hij een heel goede kandidaat en zal hij hoog op de lijst staan", aldus de verdediger van Liverpool. Oranje komt maandag in Zeist bijeen voor de voorbereiding op de oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

23 minuten geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

28 minuten geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

1 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

1 uur geleden
Heerenveen laat Bochniewicz terugkeren naar Polen

HEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.

2 uur geleden
Saibari en Dest weer in basis bij PSV tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.

3 uur geleden
Ajacied Baas scoort voor het eerst tweemaal in een wedstrijd

AMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."

3 uur geleden