KNVB praat met Koeman over terugkeer als bondscoach Oranje
ZEIST (ANP) - De KNVB praat met Ronald Koeman over de opvolging van Louis van Gaal na het WK in Qatar. Bronnen bevestigen een bericht daarover van de NOS. Koeman liet eerder al doorschemeren open te staan voor een terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal.
Van Gaal (70) stopt na het WK van eind dit jaar. De 58-jarige Koeman zit zonder werk na zijn ontslag bij FC Barcelona, eind oktober. Koeman had Oranje in de zomer van 2020 verlaten omdat hij als trainer aan de slag kon bij FC Barcelona, de club die hij in 1992 als speler de Europa Cup 1 bezorgde.
Een woordvoerder van de KNVB wil de gesprekken met Koeman niet bevestigen. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat." Ook zaakwaarnemer Rob Jansen van Koeman weigert commentaar te geven.
Finale 2019
Onder leiding van Koeman haalde Oranje de finale van de eerste editie van de Nations League in 2019 en kwalificeerde het zich voor het EK 2020. Dat toernooi werd als gevolg van de coronaperikelen uitgesteld naar 2021. Koeman wilde daar niet op wachten toen zijn droomclub Barcelona zich bij hem meldde. Hij won met de Catalaanse ploeg in zijn eerste seizoen de Spaanse beker, maar de landstitel bleef buiten bereik en in de Champions League werd Barcelona in de achtste finales overklast door Paris Saint-Germain.
Koeman moest afgelopen zomer afscheid nemen van Lionel Messi en werd na een stroeve start van het seizoen ontslagen. Hij voelde in de maanden daarvoor al weinig vertrouwen en steun van voorzitter Joan Laporta.
Serie
In de Videoland-serie Força Koeman sprak de oud-international zijn wens uit om nog eens terug te keren bij Oranje. "Je wordt bondscoach om ook een eindtoernooi mee te maken. Dat ontbreekt, door Covid ging het EK in 2020 niet door", aldus Koeman. "Als ik daar ooit weer een kans voor krijg... Ik ga niet solliciteren, maar dat is wel een 'gemisje'. Wie weet komt dat nog een keer. Dat past misschien nog wel het beste bij mij: niet iedere dag op het veld staan."
Aanvoerder Virgil van Dijk zei onlangs dat hij Koeman graag ziet terugkeren. "Ik heb een fantastische tijd gehad onder Ronald bij Oranje. Als er nu al plannen gemaakt gaan worden voor na het WK, dan is hij een heel goede kandidaat en zal hij hoog op de lijst staan", aldus de verdediger van Liverpool. Oranje komt maandag in Zeist bijeen voor de voorbereiding op de oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
15 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
18 uur geleden