Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat dinsdag met UEFA over coronacrisis

KNVB praat dinsdag met UEFA over coronacrisis

NYON (ANP) - De Europese voetbalunie UEFA is komende week druk met vergaderen. Komende dinsdag worden eerst de 55 lidstaten, waaronder de KNVB, bijgepraat via een videoverbinding over de huidige stand van zaken in de coronacrisis. "Daarbij zullen de ontwikkelingen aan bod komen, zowel in de nationale competities als in de Europese toernooien", liet de UEFA weten.

Twee dagen later, op donderdag, vergadert het dagelijks bestuur van de UEFA over de ingrijpende problematiek. Na die bijeenkomst zullen er waarschijnlijk mededelingen worden gedaan over hoe het nu verder moet met het voetbal in Europa.

De KNVB hoopt ook komende dinsdag van het kabinet meer helderheid te krijgen over de vergunningsplichtige evenementen waaronder het profvoetbal valt. Die zijn nu nog tot 1 juni verboden. Indien mogelijk en toegestaan, zou de KNVB het afgebroken seizoen half juni willen hervatten.

Volgens de Britse krant The Telegraph overweegt de UEFA de finale van de Champions League op 29 augustus vast te stellen. De eindstrijd stond voor 30 mei in Istanbul gepland, maar moest worden uitgesteld vanwege de coronacrisis. De finale van de Europa League zou de UEFA op 26 augustus in Gdansk willen programmeren. Tot eind augustus zouden de nationale bonden dan de tijd hebben om hun eigen competities en bekertoernooien alsnog af te ronden.

Meer uit Voetbal

Ajax laat ook in thuiswedstrijd tegen NEC punten liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.

1 uur geleden
FC Twente verspeelt na drie zeges op rij punten bij Fortuna

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.

2 uur geleden
Van Bronckhorst hecht niet veel waarde aan koppositie Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."

2 uur geleden
FC Barcelona ook na acht competitieduels nog zonder puntenverlies

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.

3 uur geleden
Feyenoord lost AZ in rechtstreeks duel af als koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.

3 uur geleden
Internazionale na een helft al klaar met Parma

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.

4 uur geleden
Atlético voorkomt puntenverlies met late zege op Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.

5 uur geleden