KNVB praat dinsdag met UEFA over coronacrisis
NYON (ANP) - De Europese voetbalunie UEFA is komende week druk met vergaderen. Komende dinsdag worden eerst de 55 lidstaten, waaronder de KNVB, bijgepraat via een videoverbinding over de huidige stand van zaken in de coronacrisis. "Daarbij zullen de ontwikkelingen aan bod komen, zowel in de nationale competities als in de Europese toernooien", liet de UEFA weten.
Twee dagen later, op donderdag, vergadert het dagelijks bestuur van de UEFA over de ingrijpende problematiek. Na die bijeenkomst zullen er waarschijnlijk mededelingen worden gedaan over hoe het nu verder moet met het voetbal in Europa.
De KNVB hoopt ook komende dinsdag van het kabinet meer helderheid te krijgen over de vergunningsplichtige evenementen waaronder het profvoetbal valt. Die zijn nu nog tot 1 juni verboden. Indien mogelijk en toegestaan, zou de KNVB het afgebroken seizoen half juni willen hervatten.
Volgens de Britse krant The Telegraph overweegt de UEFA de finale van de Champions League op 29 augustus vast te stellen. De eindstrijd stond voor 30 mei in Istanbul gepland, maar moest worden uitgesteld vanwege de coronacrisis. De finale van de Europa League zou de UEFA op 26 augustus in Gdansk willen programmeren. Tot eind augustus zouden de nationale bonden dan de tijd hebben om hun eigen competities en bekertoernooien alsnog af te ronden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
39 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
5 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
9 uur geleden