Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB praat dinsdag met UEFA over coronacrisis

KNVB praat dinsdag met UEFA over coronacrisis

NYON (ANP) - De Europese voetbalunie UEFA is komende week druk met vergaderen. Komende dinsdag worden eerst de 55 lidstaten, waaronder de KNVB, bijgepraat via een videoverbinding over de huidige stand van zaken in de coronacrisis. "Daarbij zullen de ontwikkelingen aan bod komen, zowel in de nationale competities als in de Europese toernooien", liet de UEFA weten.

Twee dagen later, op donderdag, vergadert het dagelijks bestuur van de UEFA over de ingrijpende problematiek. Na die bijeenkomst zullen er waarschijnlijk mededelingen worden gedaan over hoe het nu verder moet met het voetbal in Europa.

De KNVB hoopt ook komende dinsdag van het kabinet meer helderheid te krijgen over de vergunningsplichtige evenementen waaronder het profvoetbal valt. Die zijn nu nog tot 1 juni verboden. Indien mogelijk en toegestaan, zou de KNVB het afgebroken seizoen half juni willen hervatten.

Volgens de Britse krant The Telegraph overweegt de UEFA de finale van de Champions League op 29 augustus vast te stellen. De eindstrijd stond voor 30 mei in Istanbul gepland, maar moest worden uitgesteld vanwege de coronacrisis. De finale van de Europa League zou de UEFA op 26 augustus in Gdansk willen programmeren. Tot eind augustus zouden de nationale bonden dan de tijd hebben om hun eigen competities en bekertoernooien alsnog af te ronden.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

1 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

2 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

20 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

23 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

23 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

1 dag geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

1 dag geleden