Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB positief over eerste resultaten Fieldlab-wedstrijden

KNVB positief over eerste resultaten Fieldlab-wedstrijden

NIJMEGEN (ANP) - Voetbalbond KNVB wacht het onderzoek af van alle data die zijn verzameld bij de zogeheten Fieldlab-wedstrijden NEC - De Graafschap en Almere City FC - SC Cambuur, maar is al voorzichtig positief. Bij deze duels werd onderzocht op welke wijze supporters veilig en verantwoord kunnen terugkeren in de stadions.

Vrijdag bleek dat één van de supporters van NEC vorige week, vijf dagen na het duel in Nijmegen, positief testte op het coronavirus. "Voorafgaand aan de wedstrijd zijn er veel meer besmette mensen uitgehaald, dat is positief", liet secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB via een woordvoerder weten. "We wachten nu op de officiële rapportage over de vergaarde data. De eerste resultaten klinken positief, maar we moeten het verder afwachten."

De supporters van NEC die zich hadden aangemeld voor het duel met De Graafschap, moesten zich twee dagen daarvoor laten testen. Het leverde tien positieve uitslagen op. Deze fans moesten de wedstrijd daarom thuis op tv bekijken en mochten niet het stadion in. Ruim 80 procent van de bezoekers gaf gehoor aan de oproep om zich vijf dagen na het duel opnieuw te laten testen.

Risico

"We zijn hartstikke blij met alle supporters die toen weer gekomen zijn", zegt Luc te Riele, manager supporters- en coronazaken bij NEC. "Want vergis je niet: we vragen nogal wat van de mensen. Ze moesten vrijdag tussen 12.00 en 20.00 uur weer naar het stadion komen voor een test. Een deel van de toeschouwers is niet gekomen, maar ik kan niet in hun agenda kijken. Ze zullen daar vast een goede reden voor hebben."

Te Riele benadrukt dat de Fieldlab-evenementen bedoeld zijn om het gedrag van bezoekers te analyseren, niet om aan te tonen dat er geen besmettingen zouden kunnen plaatsvinden. "Het testen was een veiligheidsmaatregel. Ik wil het niet bagatelliseren, maar 1 op de bijna 1200 mensen heeft na afloop positief getest. Dat kleine risico houd je altijd."

Bubbel

De supporter die vorige week positief testte, zat in de 'bubbel' waarin iedereen een mondkapje moest blijven dragen. De bron van de besmetting is onbekend. Via de tag die iedere bezoeker met zich meedroeg, is precies te zien met wie de besmette fan contact heeft gehad. Voor zo ver bekend heeft niemand in de dagen na de wedstrijd klachten gekregen.

De supporters van Almere City FC die afgelopen zondag in het stadion waren, kunnen zich vrijdag opnieuw laten testen. De club heeft de bezoekers dringend verzocht dit te komen doen.

Meer uit Voetbal

Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

2 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

2 uur geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

2 uur geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

2 uur geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

2 uur geleden
NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

3 uur geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

5 uur geleden