Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB positief over eerste resultaten Fieldlab-wedstrijden

KNVB positief over eerste resultaten Fieldlab-wedstrijden

NIJMEGEN (ANP) - Voetbalbond KNVB wacht het onderzoek af van alle data die zijn verzameld bij de zogeheten Fieldlab-wedstrijden NEC - De Graafschap en Almere City FC - SC Cambuur, maar is al voorzichtig positief. Bij deze duels werd onderzocht op welke wijze supporters veilig en verantwoord kunnen terugkeren in de stadions.

Vrijdag bleek dat één van de supporters van NEC vorige week, vijf dagen na het duel in Nijmegen, positief testte op het coronavirus. "Voorafgaand aan de wedstrijd zijn er veel meer besmette mensen uitgehaald, dat is positief", liet secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB via een woordvoerder weten. "We wachten nu op de officiële rapportage over de vergaarde data. De eerste resultaten klinken positief, maar we moeten het verder afwachten."

De supporters van NEC die zich hadden aangemeld voor het duel met De Graafschap, moesten zich twee dagen daarvoor laten testen. Het leverde tien positieve uitslagen op. Deze fans moesten de wedstrijd daarom thuis op tv bekijken en mochten niet het stadion in. Ruim 80 procent van de bezoekers gaf gehoor aan de oproep om zich vijf dagen na het duel opnieuw te laten testen.

Risico

"We zijn hartstikke blij met alle supporters die toen weer gekomen zijn", zegt Luc te Riele, manager supporters- en coronazaken bij NEC. "Want vergis je niet: we vragen nogal wat van de mensen. Ze moesten vrijdag tussen 12.00 en 20.00 uur weer naar het stadion komen voor een test. Een deel van de toeschouwers is niet gekomen, maar ik kan niet in hun agenda kijken. Ze zullen daar vast een goede reden voor hebben."

Te Riele benadrukt dat de Fieldlab-evenementen bedoeld zijn om het gedrag van bezoekers te analyseren, niet om aan te tonen dat er geen besmettingen zouden kunnen plaatsvinden. "Het testen was een veiligheidsmaatregel. Ik wil het niet bagatelliseren, maar 1 op de bijna 1200 mensen heeft na afloop positief getest. Dat kleine risico houd je altijd."

Bubbel

De supporter die vorige week positief testte, zat in de 'bubbel' waarin iedereen een mondkapje moest blijven dragen. De bron van de besmetting is onbekend. Via de tag die iedere bezoeker met zich meedroeg, is precies te zien met wie de besmette fan contact heeft gehad. Voor zo ver bekend heeft niemand in de dagen na de wedstrijd klachten gekregen.

De supporters van Almere City FC die afgelopen zondag in het stadion waren, kunnen zich vrijdag opnieuw laten testen. De club heeft de bezoekers dringend verzocht dit te komen doen.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

5 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

5 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

8 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

11 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

11 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

16 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden