KNVB polst Heerenveen over ongediplomeerde keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - De KNVB bevestigt dat er contact is geweest met sc Heerenveen naar aanleiding van de aanstelling van Frans Hoek als keeperstrainer tot het einde van het seizoen. Het AD meldde woensdag dat de voetbalbond de Friese Eredivisionist "op de vingers heeft getikt" omdat het met Hoek als vervanger van de vanwege een meningsverschil vertrokken Harmen Kuperus een ongediplomeerde coach heeft binnengehaald.
"We hebben daarover inderdaad een vraag gekregen vanuit de KNVB, maar wij hebben dat niet zo ervaren", reageerde algemeen directeur Ferry de Haan van de Friese club. De Haan gaat er ook gewoon vanuit dat Hoek de komende maanden zijn werk kan doen in Heerenveen.
Hoek (68) was jarenlang keeperstrainer van onder meer Ajax, FC Barcelona en het Nederlands elftal, maar beschikt niet over het dit seizoen vereiste diploma om doelmannen te mogen trainen.
In gesprek
Directeur topvoetbal Nigel de Jong heeft contact gehad met Heerenveen. "We zijn op zoek naar een goede oplossing, maar zijn daarbij wel gebonden aan onze regelgeving", zegt een woordvoerder.
Aan het einde van het vorige seizoen legde Sander Boschker zijn taken als keeperstrainer neer bij FC Twente omdat hij ook niet over het nu vereiste diploma beschikt.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
16 uur geleden