KNVB polst Heerenveen over ongediplomeerde keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - De KNVB bevestigt dat er contact is geweest met sc Heerenveen naar aanleiding van de aanstelling van Frans Hoek als keeperstrainer tot het einde van het seizoen. Het AD meldde woensdag dat de voetbalbond de Friese Eredivisionist "op de vingers heeft getikt" omdat het met Hoek als vervanger van de vanwege een meningsverschil vertrokken Harmen Kuperus een ongediplomeerde coach heeft binnengehaald.
"We hebben daarover inderdaad een vraag gekregen vanuit de KNVB, maar wij hebben dat niet zo ervaren", reageerde algemeen directeur Ferry de Haan van de Friese club. De Haan gaat er ook gewoon vanuit dat Hoek de komende maanden zijn werk kan doen in Heerenveen.
Hoek (68) was jarenlang keeperstrainer van onder meer Ajax, FC Barcelona en het Nederlands elftal, maar beschikt niet over het dit seizoen vereiste diploma om doelmannen te mogen trainen.
In gesprek
Directeur topvoetbal Nigel de Jong heeft contact gehad met Heerenveen. "We zijn op zoek naar een goede oplossing, maar zijn daarbij wel gebonden aan onze regelgeving", zegt een woordvoerder.
Aan het einde van het vorige seizoen legde Sander Boschker zijn taken als keeperstrainer neer bij FC Twente omdat hij ook niet over het nu vereiste diploma beschikt.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
15 uur geleden