KNVB polst Heerenveen over ongediplomeerde keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - De KNVB bevestigt dat er contact is geweest met sc Heerenveen naar aanleiding van de aanstelling van Frans Hoek als keeperstrainer tot het einde van het seizoen. Het AD meldde woensdag dat de voetbalbond de Friese Eredivisionist "op de vingers heeft getikt" omdat het met Hoek als vervanger van de vanwege een meningsverschil vertrokken Harmen Kuperus een ongediplomeerde coach heeft binnengehaald.
"We hebben daarover inderdaad een vraag gekregen vanuit de KNVB, maar wij hebben dat niet zo ervaren", reageerde algemeen directeur Ferry de Haan van de Friese club. De Haan gaat er ook gewoon vanuit dat Hoek de komende maanden zijn werk kan doen in Heerenveen.
Hoek (68) was jarenlang keeperstrainer van onder meer Ajax, FC Barcelona en het Nederlands elftal, maar beschikt niet over het dit seizoen vereiste diploma om doelmannen te mogen trainen.
In gesprek
Directeur topvoetbal Nigel de Jong heeft contact gehad met Heerenveen. "We zijn op zoek naar een goede oplossing, maar zijn daarbij wel gebonden aan onze regelgeving", zegt een woordvoerder.
Aan het einde van het vorige seizoen legde Sander Boschker zijn taken als keeperstrainer neer bij FC Twente omdat hij ook niet over het nu vereiste diploma beschikt.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
11 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
13 uur geleden