KNVB polst Heerenveen over ongediplomeerde keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - De KNVB bevestigt dat er contact is geweest met sc Heerenveen naar aanleiding van de aanstelling van Frans Hoek als keeperstrainer tot het einde van het seizoen. Het AD meldde woensdag dat de voetbalbond de Friese Eredivisionist "op de vingers heeft getikt" omdat het met Hoek als vervanger van de vanwege een meningsverschil vertrokken Harmen Kuperus een ongediplomeerde coach heeft binnengehaald.
"We hebben daarover inderdaad een vraag gekregen vanuit de KNVB, maar wij hebben dat niet zo ervaren", reageerde algemeen directeur Ferry de Haan van de Friese club. De Haan gaat er ook gewoon vanuit dat Hoek de komende maanden zijn werk kan doen in Heerenveen.
Hoek (68) was jarenlang keeperstrainer van onder meer Ajax, FC Barcelona en het Nederlands elftal, maar beschikt niet over het dit seizoen vereiste diploma om doelmannen te mogen trainen.
In gesprek
Directeur topvoetbal Nigel de Jong heeft contact gehad met Heerenveen. "We zijn op zoek naar een goede oplossing, maar zijn daarbij wel gebonden aan onze regelgeving", zegt een woordvoerder.
Aan het einde van het vorige seizoen legde Sander Boschker zijn taken als keeperstrainer neer bij FC Twente omdat hij ook niet over het nu vereiste diploma beschikt.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
15 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
18 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
18 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
19 uur geleden