KNVB polst Heerenveen over ongediplomeerde keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - De KNVB bevestigt dat er contact is geweest met sc Heerenveen naar aanleiding van de aanstelling van Frans Hoek als keeperstrainer tot het einde van het seizoen. Het AD meldde woensdag dat de voetbalbond de Friese Eredivisionist "op de vingers heeft getikt" omdat het met Hoek als vervanger van de vanwege een meningsverschil vertrokken Harmen Kuperus een ongediplomeerde coach heeft binnengehaald.
"We hebben daarover inderdaad een vraag gekregen vanuit de KNVB, maar wij hebben dat niet zo ervaren", reageerde algemeen directeur Ferry de Haan van de Friese club. De Haan gaat er ook gewoon vanuit dat Hoek de komende maanden zijn werk kan doen in Heerenveen.
Hoek (68) was jarenlang keeperstrainer van onder meer Ajax, FC Barcelona en het Nederlands elftal, maar beschikt niet over het dit seizoen vereiste diploma om doelmannen te mogen trainen.
In gesprek
Directeur topvoetbal Nigel de Jong heeft contact gehad met Heerenveen. "We zijn op zoek naar een goede oplossing, maar zijn daarbij wel gebonden aan onze regelgeving", zegt een woordvoerder.
Aan het einde van het vorige seizoen legde Sander Boschker zijn taken als keeperstrainer neer bij FC Twente omdat hij ook niet over het nu vereiste diploma beschikt.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
5 uur geleden