KNVB pleit voor centrale instantie voor controle stadions
ZEIST (ANP) - De KNVB is er voorstander van dat één centrale instantie verantwoordelijk is voor de controle van de constructieve veiligheid van stadions. De voetbalbond meldt dit in een reactie op het instorten van een tribunedeel tijdens de derby tussen NEC en Vitesse. Daarbij vielen wonderwel geen gewonden. De bond stelt zelf niet verantwoordelijk te zijn voor mogelijke onvolkomenheden in de constructie. "Wij zijn geen ingenieurs. De verantwoordelijkheid ligt bij de clubs en de eigenaren van het stadion, in dit geval de gemeente Nijmegen", aldus een woordvoerder.
"Om voor een licentie in aanmerking te komen moet elke betaaldvoetbalorganisatie aan een heleboel verschillende eisen voldoen. Sinds het ingestorte dak bij AZ is daarin wel iets veranderd. Clubdirecteuren en de eigenaren van het stadion moeten jaarlijks schriftelijk bevestigen dat de constructie van het stadion veilig is. Dat is bij NEC begin van dit jaar nog gebeurd", aldus de woordvoerder, die aangaf dat de KNVB deel uitmaakt van de stuurgroep Voetbal en Veiligheid en daarin al langer pleit voor één bureau dat de controle van alle voetbalstadions in Nederland uitvoert. "Dan heb je expertise verzameld."
De KNVB kijkt wel mee of er bijvoorbeeld over twee weken weer gevoetbald kan worden in De Goffert. Dan speelt NEC thuis tegen FC Groningen. "Wij beraden ons als de gemeente met een oordeel over de veiligheid komt, want dat is niet aan ons. We zijn er uiteraard wel bij betrokken, als hoeder van het voetbal."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
10 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
10 uur geleden