Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: opnieuw is een dieptepunt bereikt

KNVB: opnieuw is een dieptepunt bereikt

ZEIST (ANP) - De KNVB vindt dat woensdag in De Kuip "opnieuw een dieptepunt is bereikt" wat betreft supportersperikelen in de voetbalstadions. Tijdens de halve finale van het bekertoernooi tussen Feyenoord en Ajax (1-2) kreeg Davy Klaassen vanuit het publiek een voorwerp op zijn hoofd gegooid, waarschijnlijk een aansteker. Klaassen liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daarna een half uur stil.

"Vanavond hebben we tijdens de halve finale van het bekertoernooi gezien dat een speler aan zijn hoofd gewond is geraakt doordat iemand uit het publiek een voorwerp naar het veld gooide. Dit ondanks de voorzorgsmaatregelen, zoals netten op verschillende plaatsen in het stadion", staat in een reactie van de KNVB. "Onlangs is een speler door een supporter geslagen en nu is er opnieuw een dieptepunt bereikt." Jetro Willems van FC Groningen kreeg enkele weken geleden een klap van een toeschouwer. Willems deed aangifte bij de politie.

Klaassen verscheen na de hervatting wel weer op het veld, maar hij moest zich al snel laten vervangen. De Ajax-middenvelder gebaarde duizelig te zijn als gevolg van het voorwerp dat op zijn hoofd was gegooid.

Krankzinnig

"Duizenden mensen gaan naar het stadion om de spelers te zien voetballen. Dan is het krankzinnig dat zij op het veld kennelijk niet veilig zijn", aldus de KNVB. "Natuurlijk nemen clubs en organisaties voorzorgsmaatregelen, maar het begint bij de intenties van de daders. Als je niet voor het voetbal naar het stadion komt, maar om te rellen, blijf dan vooral weg: het voetbal, de clubs, de echte supporters en de spelers zijn beter af zonder jou."

De KNVB laat weten dat de gebeurtenissen in De Kuip "uiteraard" onderzocht worden. "Met als gezamenlijk doel de daders te bestraffen."

Onderbreking

Volgens de bond is tijdens de onderbreking met beide clubs overleg gevoerd. De betrokken partijen hebben toen besloten om door te voetballen.

Meer uit Voetbal

AS Roma houdt top 3 Serie A in het vizier door zege op Como

ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.

7 uur geleden
Ajax legt verdediger Bouwman vast tot medio 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.

9 uur geleden
Reguilón gaat bij Inter Miami met Messi spelen

MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.

13 uur geleden
Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

13 uur geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

14 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

17 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

17 uur geleden