KNVB: opnieuw is een dieptepunt bereikt
ZEIST (ANP) - De KNVB vindt dat woensdag in De Kuip "opnieuw een dieptepunt is bereikt" wat betreft supportersperikelen in de voetbalstadions. Tijdens de halve finale van het bekertoernooi tussen Feyenoord en Ajax (1-2) kreeg Davy Klaassen vanuit het publiek een voorwerp op zijn hoofd gegooid, waarschijnlijk een aansteker. Klaassen liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daarna een half uur stil.
"Vanavond hebben we tijdens de halve finale van het bekertoernooi gezien dat een speler aan zijn hoofd gewond is geraakt doordat iemand uit het publiek een voorwerp naar het veld gooide. Dit ondanks de voorzorgsmaatregelen, zoals netten op verschillende plaatsen in het stadion", staat in een reactie van de KNVB. "Onlangs is een speler door een supporter geslagen en nu is er opnieuw een dieptepunt bereikt." Jetro Willems van FC Groningen kreeg enkele weken geleden een klap van een toeschouwer. Willems deed aangifte bij de politie.
Klaassen verscheen na de hervatting wel weer op het veld, maar hij moest zich al snel laten vervangen. De Ajax-middenvelder gebaarde duizelig te zijn als gevolg van het voorwerp dat op zijn hoofd was gegooid.
Krankzinnig
"Duizenden mensen gaan naar het stadion om de spelers te zien voetballen. Dan is het krankzinnig dat zij op het veld kennelijk niet veilig zijn", aldus de KNVB. "Natuurlijk nemen clubs en organisaties voorzorgsmaatregelen, maar het begint bij de intenties van de daders. Als je niet voor het voetbal naar het stadion komt, maar om te rellen, blijf dan vooral weg: het voetbal, de clubs, de echte supporters en de spelers zijn beter af zonder jou."
De KNVB laat weten dat de gebeurtenissen in De Kuip "uiteraard" onderzocht worden. "Met als gezamenlijk doel de daders te bestraffen."
Onderbreking
Volgens de bond is tijdens de onderbreking met beide clubs overleg gevoerd. De betrokken partijen hebben toen besloten om door te voetballen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
6 uur geleden