Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: opnieuw is een dieptepunt bereikt

KNVB: opnieuw is een dieptepunt bereikt

ZEIST (ANP) - De KNVB vindt dat woensdag in De Kuip "opnieuw een dieptepunt is bereikt" wat betreft supportersperikelen in de voetbalstadions. Tijdens de halve finale van het bekertoernooi tussen Feyenoord en Ajax (1-2) kreeg Davy Klaassen vanuit het publiek een voorwerp op zijn hoofd gegooid, waarschijnlijk een aansteker. Klaassen liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daarna een half uur stil.

"Vanavond hebben we tijdens de halve finale van het bekertoernooi gezien dat een speler aan zijn hoofd gewond is geraakt doordat iemand uit het publiek een voorwerp naar het veld gooide. Dit ondanks de voorzorgsmaatregelen, zoals netten op verschillende plaatsen in het stadion", staat in een reactie van de KNVB. "Onlangs is een speler door een supporter geslagen en nu is er opnieuw een dieptepunt bereikt." Jetro Willems van FC Groningen kreeg enkele weken geleden een klap van een toeschouwer. Willems deed aangifte bij de politie.

Klaassen verscheen na de hervatting wel weer op het veld, maar hij moest zich al snel laten vervangen. De Ajax-middenvelder gebaarde duizelig te zijn als gevolg van het voorwerp dat op zijn hoofd was gegooid.

Krankzinnig

"Duizenden mensen gaan naar het stadion om de spelers te zien voetballen. Dan is het krankzinnig dat zij op het veld kennelijk niet veilig zijn", aldus de KNVB. "Natuurlijk nemen clubs en organisaties voorzorgsmaatregelen, maar het begint bij de intenties van de daders. Als je niet voor het voetbal naar het stadion komt, maar om te rellen, blijf dan vooral weg: het voetbal, de clubs, de echte supporters en de spelers zijn beter af zonder jou."

De KNVB laat weten dat de gebeurtenissen in De Kuip "uiteraard" onderzocht worden. "Met als gezamenlijk doel de daders te bestraffen."

Onderbreking

Volgens de bond is tijdens de onderbreking met beide clubs overleg gevoerd. De betrokken partijen hebben toen besloten om door te voetballen.

Meer uit Voetbal

Spakenburg-voorzitter: rellende fans kwamen niet uit Spakenburg

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."

39 minuten geleden
Frimpong keert na twee maanden terug in selectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.

1 uur geleden
UEFA: clubs ontvangen recordbedrag van 9 miljoen voor EK vrouwen

NYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

2 uur geleden
Oud-voetbalbondscoach van Noren en Denen Hareide (72) overleden

OSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.

4 uur geleden
AZ in tussenronde Conference League tegen FC Noah of FC Drita

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armeniƫ of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.

4 uur geleden
AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

14 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

14 uur geleden