KNVB opent zoektocht naar 'chef en baas' als Koeman
ZEIST (ANP) - Directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma van de KNVB gaat snel op zoek naar een 'echte chef en baas' als opvolger van de vertrokken bondscoach Frank de Boer bij het Nederlands elftal. "Dat aura hing ook om Ronald Koeman heen", zei hij over de voorganger van De Boer. "En hij heeft ons weer op het juiste pad gebracht."
De Boer stapte dinsdag op bij Oranje, twee dagen na de uitschakeling door Tsjechiƫ (0-2) op het EK. Hij was nog in het bezit van een verbintenis die pas eind volgend jaar na het WK in Qatar afliep. "Maar in dat contract stond ook een clausule dat we niet zouden doorgaan als de kwartfinale op het EK niet werd gehaald", zei Hoogma.
"Natuurlijk was het anders geweest als we na drie fantastische groepsduels in de achtste finale van Portugal hadden verloren. Door een counter terwijl we daarvoor net zelf de buitenkant van de paal hadden geraakt. Maar dat was niet het geval. Voor ons was er nu onvoldoende basis om door te gaan. De voorbereiding op het toernooi verliep rommelig", doelde Hoogma op enkele persconferenties van De Boer met onder meer foutieve namen en getallen. "Dat hebben we ook meegenomen in onze besluitvorming. In de poule wonnen we driemaal, maar het spel hield niet over."
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
5 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.
8 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie zag Feyenoord een voorsprong verspelen in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen (2-2). "Dat is zuur en overkomt ons te vaak. Die jongen kan de bal na een hoekschop zomaar inschieten", doelde hij op invaller Amourricho van Axel Dongen. "Dat mag natuurlijk niet. Als je in de 87e minuut nog voorstaat, dan moet je de wedstrijd winnen."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord hoopt dat de blessure van Givairo Read meevalt. De rechtsback viel in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) uit met klachten aan een hamstring. "Laten we hopen dat het kramp was", zei de coach.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Middenvelder Hwang In-beom baalde van het gelijkspel van Feyenoord bij sc Heerenveen (2-2). "We hebben weer niet het resultaat gekregen dat we wilden", zei hij in de perskamer van het Abe Lenstra-stadion. "We moeten accepteren dat we in een zware periode zitten. Het enige dat we kunnen doen is hard blijven werken, zoals we dat ook tijdens ons trainingskamp in Marbella hebben gedaan. Dan komen we hier uit."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).
2 uur geleden