KNVB opent zoektocht naar 'chef en baas' als Koeman
ZEIST (ANP) - Directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma van de KNVB gaat snel op zoek naar een 'echte chef en baas' als opvolger van de vertrokken bondscoach Frank de Boer bij het Nederlands elftal. "Dat aura hing ook om Ronald Koeman heen", zei hij over de voorganger van De Boer. "En hij heeft ons weer op het juiste pad gebracht."
De Boer stapte dinsdag op bij Oranje, twee dagen na de uitschakeling door Tsjechië (0-2) op het EK. Hij was nog in het bezit van een verbintenis die pas eind volgend jaar na het WK in Qatar afliep. "Maar in dat contract stond ook een clausule dat we niet zouden doorgaan als de kwartfinale op het EK niet werd gehaald", zei Hoogma.
"Natuurlijk was het anders geweest als we na drie fantastische groepsduels in de achtste finale van Portugal hadden verloren. Door een counter terwijl we daarvoor net zelf de buitenkant van de paal hadden geraakt. Maar dat was niet het geval. Voor ons was er nu onvoldoende basis om door te gaan. De voorbereiding op het toernooi verliep rommelig", doelde Hoogma op enkele persconferenties van De Boer met onder meer foutieve namen en getallen. "Dat hebben we ook meegenomen in onze besluitvorming. In de poule wonnen we driemaal, maar het spel hield niet over."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
34 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
5 uur geleden