Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB opent zoektocht naar 'chef en baas' als Koeman

KNVB opent zoektocht naar 'chef en baas' als Koeman

ZEIST (ANP) - Directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma van de KNVB gaat snel op zoek naar een 'echte chef en baas' als opvolger van de vertrokken bondscoach Frank de Boer bij het Nederlands elftal. "Dat aura hing ook om Ronald Koeman heen", zei hij over de voorganger van De Boer. "En hij heeft ons weer op het juiste pad gebracht."

De Boer stapte dinsdag op bij Oranje, twee dagen na de uitschakeling door Tsjechië (0-2) op het EK. Hij was nog in het bezit van een verbintenis die pas eind volgend jaar na het WK in Qatar afliep. "Maar in dat contract stond ook een clausule dat we niet zouden doorgaan als de kwartfinale op het EK niet werd gehaald", zei Hoogma.

"Natuurlijk was het anders geweest als we na drie fantastische groepsduels in de achtste finale van Portugal hadden verloren. Door een counter terwijl we daarvoor net zelf de buitenkant van de paal hadden geraakt. Maar dat was niet het geval. Voor ons was er nu onvoldoende basis om door te gaan. De voorbereiding op het toernooi verliep rommelig", doelde Hoogma op enkele persconferenties van De Boer met onder meer foutieve namen en getallen. "Dat hebben we ook meegenomen in onze besluitvorming. In de poule wonnen we driemaal, maar het spel hield niet over."

Meer uit Voetbal

Vermoeide Messi voortijdig naar de kant bij Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.

33 minuten geleden
Depay maakt rentree twee dagen voor bekendmaking WK-selectie

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.

1 uur geleden
Conte vertrekt na twee jaar als coach van Napoli

NAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.

3 uur geleden
Sparta stelt trainer Meijer aan als opvolger Steijn

ROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.

3 uur geleden
Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

13 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

17 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

17 uur geleden