KNVB openbaart richtlijnen voor uitstellen duels om corona
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de richtlijnen openbaar gemaakt voor het uitstellen van duels in het geval van een groot aantal coronabesmettingen bij een club. De Eredivisie wordt vrijdag hervat en veel clubs op het hoogste niveau hebben de afgelopen weken te maken gehad met uitbraken.
"Het voornaamste uitgangspunt is dat het uitspelen van de competitie niet in gevaar mag komen door het onnodig uitstellen van wedstrijden. Er zijn namelijk niet veel inhaalmogelijkheden. Wedstrijden moeten dus gespeeld worden zolang dat mogelijk is", benadrukt de KNVB. De bond heeft de clubs daarom nadrukkelijk verzocht om de 1,5 meterregel in acht te nemen, vooral in kleedkamers, bij de lunch, bij wedstrijdbesprekingen en in het vervoer.
Volgens de KNVB zijn er twee redenen om een wedstrijd uit te stellen: als clubs niet over dertien spelers, waarvan één keeper, beschikken óf in het geval van 'een medische ongecontroleerde uitbraak'. In het tweede geval worden in zeer korte tijd steeds meer spelers positief getest. "Bij een dergelijke snelle stijging van het aantal positief geteste spelers kan worden besloten om een wedstrijd uit te stellen, om verdere besmettingen te voorkomen. De aantallen positief geteste spelers bij een ongecontroleerde uitbraak zijn arbitrair en ter beoordeling van de bondsarts van de KNVB", aldus de bond in een verklaring.
Het bestuur betaald voetbal bepaalt in alle gevallen of uitstel van een wedstrijd wordt verleend. Voor het volgende duel geldt dat, na een gesprek tussen de arts van de club en de bondsarts, wordt afgewogen of kan worden verwacht dat spelers voldoende zijn hersteld om weer een wedstrijd te spelen.
De clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie werden dinsdagmiddag bijgepraat door de KNVB.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
9 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
19 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden