KNVB onderzoekt wens tot oprichting vrouwenprofvoetbalclub
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB weet van de plannen om tot de oprichting van een professionele vrouwenvoetbalclub in Amsterdam te komen. De bond stelt echter ook dat de huidige reglementen geen ruimte bieden om de club, die Hera moet gaan heten, toe te laten tot het betaalde voetbal. De KNVB onderzoekt wel de juridische mogelijkheden. "We hebben een open houding naar initiatieven die bedoeld zijn om het voetbal verder te helpen", aldus een woordvoerster.
Initiatiefneemster Marieke Visser heeft bij de NOS haar plannen toegelicht om met Hera de eerste profvoetbalclub te worden die zich volledig op vrouwen richt. "Het voetbalsysteem moet anders. Profclubs zijn van oudsher gebouwd rondom de mannen. We willen dat vrouwen altijd op nummer één staan", aldus Visser, die zegt tal van investeerders te hebben die achter haar plannen staan. De club wil vanaf het seizoen 2025/2026 haar wedstrijden in het Olympisch Stadion van Amsterdam afwerken. Op welk niveau moet nog blijken.
De KNVB is al enige tijd op de hoogte van de nu naar buiten gekomen plannen. "We zijn bezig met een onderzoek. Het is best ingewikkeld en we willen zorgvuldig te werk gaan", legt een woordvoerster uit. Als een wijziging van de reglementen en statuten mogelijk blijkt, moet er gestemd worden. Dat gebeurt in dat geval door de algemene vergadering betaald voetbal, waarin alle 34 profclubs en twee vertegenwoordigers van de spelersraad een stem hebben, en de bondsvergadering waarin afvaardigingen van het prof- en het amateurvoetbal zitting hebben.
Omdat het plan vooralsnog alleen nog op papier bestaat en de mogelijkheden binnen de bond worden onderzocht, kan de KNVB verder niet concreet reageren. De situatie is bijvoorbeeld niet vergelijkbaar met Feyenoord, dat in 2021 toetrad tot de Eredivisie voor vrouwen. Feyenoord was al een betaaldvoetbalorganisatie (bvo), met een sportieve geschiedenis, faciliteiten en een infrastructuur. Bovendien waren zij daarvoor al met twee jeugdteams in het vrouwenvoetbal actief. Ook De Graafschap en NAC Breda, twee clubs die komend seizoen toetreden tot de Eerste Divisie voor vrouwen, zijn al bestaande bvo's.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
5 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
17 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
20 uur geleden