Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB onderzoekt wens tot oprichting vrouwenprofvoetbalclub

KNVB onderzoekt wens tot oprichting vrouwenprofvoetbalclub

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB weet van de plannen om tot de oprichting van een professionele vrouwenvoetbalclub in Amsterdam te komen. De bond stelt echter ook dat de huidige reglementen geen ruimte bieden om de club, die Hera moet gaan heten, toe te laten tot het betaalde voetbal. De KNVB onderzoekt wel de juridische mogelijkheden. "We hebben een open houding naar initiatieven die bedoeld zijn om het voetbal verder te helpen", aldus een woordvoerster.

Initiatiefneemster Marieke Visser heeft bij de NOS haar plannen toegelicht om met Hera de eerste profvoetbalclub te worden die zich volledig op vrouwen richt. "Het voetbalsysteem moet anders. Profclubs zijn van oudsher gebouwd rondom de mannen. We willen dat vrouwen altijd op nummer één staan", aldus Visser, die zegt tal van investeerders te hebben die achter haar plannen staan. De club wil vanaf het seizoen 2025/2026 haar wedstrijden in het Olympisch Stadion van Amsterdam afwerken. Op welk niveau moet nog blijken.

De KNVB is al enige tijd op de hoogte van de nu naar buiten gekomen plannen. "We zijn bezig met een onderzoek. Het is best ingewikkeld en we willen zorgvuldig te werk gaan", legt een woordvoerster uit. Als een wijziging van de reglementen en statuten mogelijk blijkt, moet er gestemd worden. Dat gebeurt in dat geval door de algemene vergadering betaald voetbal, waarin alle 34 profclubs en twee vertegenwoordigers van de spelersraad een stem hebben, en de bondsvergadering waarin afvaardigingen van het prof- en het amateurvoetbal zitting hebben.

Omdat het plan vooralsnog alleen nog op papier bestaat en de mogelijkheden binnen de bond worden onderzocht, kan de KNVB verder niet concreet reageren. De situatie is bijvoorbeeld niet vergelijkbaar met Feyenoord, dat in 2021 toetrad tot de Eredivisie voor vrouwen. Feyenoord was al een betaaldvoetbalorganisatie (bvo), met een sportieve geschiedenis, faciliteiten en een infrastructuur. Bovendien waren zij daarvoor al met twee jeugdteams in het vrouwenvoetbal actief. Ook De Graafschap en NAC Breda, twee clubs die komend seizoen toetreden tot de Eerste Divisie voor vrouwen, zijn al bestaande bvo's.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende Duitse media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

18 minuten geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

1 uur geleden
Napoli stelt Allegri aan als nieuwe trainer

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.

1 uur geleden
Algerijn Mahrez stopt als international na uitschakeling op WK

VANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.

2 uur geleden
Salah mogelijk niet in basis Egypte voor WK-duel met Australië

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.

3 uur geleden
Bondscoach Nagelsmann stopt volgens Duitse media na echec WK

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.

4 uur geleden
Zwitserland na winst op Algerije naar achtste finales WK voetbal

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.

5 uur geleden